W poniedziałek Arka udała się na zgrupowanie do Gniewina. Na obiektach hotelu Mistral Sport żółto-niebiescy będą pracować do piątku. W planach mają dwa treningi i dwie analizy dziennie. Ze względu na obecne obostrzenia związane z pandemią, nie będzie możliwe rozegranie żadnego sparingu. W związku z tym planowane są gry wewnętrzne.

Arkowcy będą pracować przede wszystkim nad taktyką, dopracowywaniem schematów i motoryką. Jak podkreślił w wywiadzie dla strony oficjalnej trener Ireneusz Mamrot, zgrupowanie będzie również szansą dla niego na poznanie bliżej drużyny i rozmowę z zawodnikami, czyli coś, co nie było możliwe podczas dotychczasowej pracy w Gdyni.

Na razie przekaz ode mnie jest taki, że mają skupić się na taktyce i przygotowaniu fizycznym. Oczywiście sprawy mentalne też są ważne, ale to właśnie dlatego wyjeżdżamy na to zgrupowanie. Uważam, że najwięcej się uzyskuje poprzez rozmowę indywidualną. Zawodnik wtedy może więcej powiedzieć, jest odważniejszy w swoich wypowiedziach. Przy drużynie mniej chętnie mówią o sobie. To jest ta część prywatna, ale też oczywiście powiem każdemu czego indywidualnie oczekuję i na co z mojej strony mogą liczyć. Ja też muszę wiedzieć jak oni to widzą, bo nie wyobrażam sobie, żebyśmy do ostatniej kolejki nie walczyli na sto procent.

W Gniewinie pracował będzie przemeblowany sztab szkoleniowy, z asystentem Adrianem Siemieńcem i II trenerem Maciejem Kędziorkiem, obecni będą też nowi członkowie sztabu medycznego, Krystian Czapiewski i Jordan Kordykiewicz.

W kadrze znalazło się 27 zawodników, w tym bramkarz Maciej Skowronek i pomocnik Dawid Markiewicz z drużyny rezerw. Nie ma w niej Christiana Maghomy, który rozwiązał umowę z Arką, oraz Nabila Aankoura. O powodach absencji tego ostatniego zawodnika piszemy w tym miejscu.

W kolejnym tygodniu, już na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu, Arka rozpocznie mikrocykl przygotowujący konkretnie do Derbów Trójmiasta, które odbędą się 31 maja o 17:30.


Kadra Arki na zgrupowanie w Gniewinie:

Bramkarze:
1. Pavels Steinbors
30. Kacper Krzepisz
97. Marcin Staniszewski
Maciej Skowronek

Obrońcy:
4. Douglas Bergqvist
6. Frederik Helstrup
17. Adam Marciniak
21. Michael Olczyk
23. Luka Marić
26. Adam Danch
33. Damian Zbozień
46. Jakub Wawszczyk

Pomocnicy:
8. Marcus da Silva
10. Marko Vejinović
14. Michał Nalepa
15. Michał Kopczyński
16. Adam Deja
18. Kamil Antonik
19. Santi Samanes
35. Mateusz Młyński
77. Nemanja Mihajlović
Dawid Markiewicz

Napastnicy:
7. Maciej Jankowski
9. Dawit Schirtladze
11. Rafał Siemaszko
29. Oskar Zawada
91. Fabian Serrarens

Sztab szkoleniowy:
Ireneusz Mamrot – I trener
Adrian Siemieniec - asystent trenera
Maciej Kędziorek – II trener
Jakub Frydrych – asystent trenera
Jarosław Krupski – trener bramkarzy
Łukasz Radzimiński - trener przygotowania motorycznego i diagnostyki
Krystian Czapiewski - fizjoterapeuta
Jordan Kordykiewicz - fizjoterapeuta
Marek Latos – spec. odnowy biologicznej
Paweł Bednarczyk – kierownik drużyny