Sezon 1975/76 (II liga):
6. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:1 (Pietrzykowski)
21. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:0 (Tandecki, Kliński)

Arka wróciła na rok do II ligi, dzięki czemu mogła pierwszy raz w historii zmierzyć się z rywalem z Białegostoku. Zaczęło się od remisu, czyli wyniku, który najczęściej padał w historii starć z "Jagą". Po wiosennej wygranej 2:0, Arka zasiadła na fotelu lidera i nie oddała go już do końca rozgrywek, wracając w szeregi najlepszych.

Sezon 2001/02 (II liga):
5. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:0 (Kobus)
24. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 0:0

Sezon 2003/04 (II liga):
2. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:0
19. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:2 (Dymkowski, Kozłowski)

Sezon 2004/05 (II liga):
17. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:2 (Piskuła, Ława)
34. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:0

Sezon 2005/06 (baraże):
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 0:2 (Pilch, sam.)
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:1 (Moskalewicz, Niciński)

Kilka lat gry w II lidze znaczone pamiętnymi barażami. W rewanżu po wszystkim było już w 4 minucie, nim goście zdążyli zaprezentować swoją oprawę. Co ciekawe, aż 5 z wcześniejszych 6 meczów w latach 2001-2005 zakończyło się remisami. Zazwyczaj był to remis bezbramkowy.

Sezon 2008/09 (ekstraklasa):
1. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:1 (Żuraw)
18. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:0

Sezon 2009/10 (ekstraklasa):
11. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:0
26. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:1 (Tshibamba)

Sezon 2010/11 (ekstraklasa):
6. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:0 (Labukas)
21. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0

W ekstraklasie lepiej szło białostoczanom. Jagiellonia na dobre się w niej zadomowiła i w każdym z trzech meczów przy Słonecznej, potrafiła ograć Arkę. Najczęściej, trzykrotnie, w tych meczach do bramki Arki trafiał Tomasz Frankowski. W całej historii pojedynków Arki z Jagiellonią nie było piłkarza żółto-niebieskich, który strzeliłby "Jadze" przynajmniej dwa gole.

Sezon 2016/17 (ekstraklasa):
4. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 4:1 (Sołdecki)
19. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3 (Łukasiewicz, Siemaszko)

Po pięciu latach przerwy obie drużyny znów spotkały się w ekstraklasie. Mecz w Białymstoku był zimnym prysznicem dla Arki, która pojechała na wschód pokrzepiona dwoma wyraźnymi zwycięstwami w lidze. Fatalnie zaprezentowała się wtedy obrona żółto-niebieskich, którą podziurawili Cernych i Vassiljev. W rewanżu w Gdyni Arkowcy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Co z tego, skoro głównym aktorem widowiska chciał być sędzia Szymon Marciniak. Najpierw podyktował wątpliwy rzut wolny po którym padł gol na 2:2, a następnie podjął absolutnie skandaliczną decyzję o przyznaniu Jadze rzutu wolnego pośredniego, z którego zwycięską bramkę zdobył Vassiljev.

Sezon 2017/18 (ekstraklasa):
13. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:1 (Marcjanik, Siemaszko, Warcholak, Wlazło (s))
28. kolejka: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:2 (Szwoch 2)

Jesienią Arka zrewanżowała się Jagiellonii za dwie porażki z poprzedniego sezonu, wygrywając w takim samym stosunku jak Jagiellonia w Białymstoku. Mecz obfitował w jubileusze. Swoje setne spotkanie w Arce rozegrał Rafał Siemaszko, a gol Michała Marcjanika był 400. trafieniem dla żółto-niebieskich w ekstraklasie. Tamten pojedynek był też najlepszym przykładem kunsztu wykonywania wrzutów z autu. Arkowcy zdobyli po tego typu dograniach 3 z 4 bramek. Marcin Warcholak pokonał Kelemena strzałem z rzutu wolnego.

Wiosenny mecz, rozegrany w marcu, można określić przeżyciem traumatycznym. Arkowcy do 90. minuty prowadzili 2:1 po dwóch bramkach Mateusza Szwocha, w tym kapitalnej bombie z dystansu. W doliczonym czasie gry gospodarze przedostali się jednak dwukrotnie przez zasieki obronne żółto-niebieskich i za sprawą Burligi i Wójcickiego wyrwali wygraną.

Sezon 2018/19 (ekstraklasa):
2. kolejka: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2

Historia najnowsza. Po remisie z Wisłą w Krakowie, Arkowcy zainagurowali sezon w Gdyni meczem z Jagiellonią. Już wtedy żółto-niebiescy próbowali wcielić w życie pomysł na grę Zbigniewa Smółki, i choć na początku spotkania przeważali, byli jednak nieskuteczni. Ostatecznie po dwóch trafieniach Karola Świderskiego to goście cieszyli się z wygranej.