Czas na drugą odsłonę realnej walki o utrzymanie. Na zakończenie 32. kolejki Arka zmierzy się na wyjeździe z Cracovią. Żółto-niebiescy zajmują 14. miejsce w tabeli z 17. punktami. Cracovia ma taki sam dorobek i jest o pozycję niżej. 17 punktów mają też na koncie trzynasty Śląsk i szesnasty Ruch. Sytuacja w tabeli wciąż będzie się więc dynamicznie zmieniać, a Arka ma szansę na spory awans w ligowej stawce w przypadku wywiezienia trzech puntów ze stadionu przy ulicy Kałuży.

Po ponad dwóch miesiącach bez zwycięstwa w lidze liczymy na to, że niesiona triumfem w Pucharze Polski Arka sięgnie po komplet punktów w Krakowie. Zarówno mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej z Wisłą Płock, jak i pierwszy mecz rundy finałowej z Piastem kończyły się remisami po golach traconych w samej końcówce. Pozostawiły spory niedosyt i ubytki punktowe, które trzeba nadrabiać. W tym sezonie żółto-niebiescy z Cracovią nie przegrali - w Gdyni pokonali ją po golu Marcusa, w Krakowie padł remis 1:1, a bramkę dla Arki zdobył Przemysław Trytko.

Cracovia jest jednym z największych, o ile nie największym rozczarowaniem obecnego sezonu. Prowadzeni przez Jacka Zielińskiego rywale wiosną wygrali zaledwie dwa razy (po 1:0 z Ruchem i Śląskiem). W ostatniej kolejce do 90. minuty prowadzili w Lubinie z Zagłębiem 2:0, by ostatecznie zremisować. Na papierze kadra Pasów wydaje się co najmniej solidna, w rzeczywistości jednak drużyna prezentuje się słabo i Arkowcy będą się starali to wykorzystać w poniedziałek.

W wyjściowym składzie Arki nie powinno zmienić się wiele w stosunku do finału z Lechem. Możliwe, że po raz pierwszy od początku zagra Luka Zarandia. Rafał Siemaszko znów może zostać użyty jako broń mająca wypalić w drugiej połowie spotkania. Nikt z Arkowców nie pauzuje za kartki, zagrożonych absencją w meczu z Górnikiem Łęczna jest trzech zawodników - Marcjanik, Socha i Warcholak.


Cracovia - Arka Gdynia
8.05.2017 (poniedziałek), godz. 18:00

Transmisja: Eurosport 1

Przewidywane składy:
Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Malarczyk, Polczak, Brzyski - Dąbrowski, Kanach - Szczepaniak, Cetnarski, Jendrisek - Piątek
Arka: Steinbors - Zbozień, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Łukasiewicz, Marciniak - Zarandia, Szwoch, Bożok - Trytko