Arka II w pierwszym meczu sparingowym tej zimy podejmowała na Narodowym Stadionie Rugby trzecioligowe KS Chwaszczyno. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego zwyciężyli 3:0. Do przerwy Arkowcy prowadzili jedną bramką po tym jak na listę strzelców wpisał się w 16. minucie Mikołaj Gabor. W drugiej części meczu Arka rozstrzygnęła losy meczu w niespełna dziesięć minut. W 50. minucie gola strzelił Oskar Sikorski, a dziewięć minut później bramkę zdobył Krystian Ziarkowski. Czwartego lutego Arkę II czeka mecz z Orkanem Rumia.

Skład Arki II z meczu z KS Chwaszczyno: Więckowicz - Gębiś (46' Babiński), Kaszorek (46' Pasieka), Chmielnicki (46' Lengiewicz), Krakowiak (70' Gębiś) - Korczakowski (70' Hołtyn), Hołtyn (46' Sikorski) - Gabor (46' Malanowski), Łyszyk (46' Affeld), Siejak (46' Gniadecki) - Nowicki (46' Ziarkowski)

Z czwartoligowcem z Rumi dzisiaj zmierzyli się juniorzy starsi Arki, którzy na murawę NSR weszli po swoich kolegach z drugiej drużyny. Arkowcy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Oskara Ryka w 6. minucie i Macieja Kozakowskiego w 32. minucie. Orkan jednak za każdym razem szybko wyrównywał. W drugiej połowie bramki nie padły. Podopieczni Jakuba Frydrycha kolejne spotkanie rozegrają w kolejną sobotę o 17:00.

Juniorzy młodsi Arki rozegrali dziś w Cetniewie sparing z drużyną juniorów starszych Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Gole dla żółto-niebieskich strzelali Mateusz Bachleda (30. minuta) i Artur Szwoch (53. minuta). Kolejnym zaplanowanym meczem będzie pojedynek z rezerwami KS Chwaszczyno (niedziela, 5 lutego).