Mateusz Szwoch trafił do Arki z Borowiaka Czersk. W pierwszym zespole zadebiutował 8 października 2011 w meczu z Zawiszą Bydgoszcz, który Arka wygrała 5:2. W kolejnym sezonie grał już dość regularnie, zanotował też swoje pierwsze trafienie dla Arki - w wygranym 3:0 meczu z Sandecją w Gdyni.

W sezonie 2013/14 był już gwiazdą pierwszej ligi, w której wystąpił 28 razy i zdobył 6 bramek. Do tego dołożył 3 trafienia w Pucharze Polski. Jego dobra forma zwróciła uwagę Legii Warszawa, której zawodnikiem stał się 1 lipca 2014 roku. W Warszawie, przynajmniej do tej pory, wielkiej kariery nie zrobił. Wystąpił w 8 meczach ekstraklasy, co było także spowodowane problemami z sercem.

Do Arki wrócił na 1,5 roczne wypożyczenie z Legii przed rundą wiosenną ubiegłego sezonu. W meczu z Bytovią zdobył bramkę, która przypieczętowała awans do ekstraklasy, a w całej rundzie strzelił 2 gole i zaliczył 6 asyst. W tym sezonie popisał się m.in. 3 asystami w meczu z Ruchem Chorzów. Kompletu minut na boisku w lidze nie zanotował tylko w meczu z Wisłą Kraków, gdy opuścił boisko w 71. minucie.

Dotychczasowy bilans Mateusza w Arce to 99 meczów, w których zdobył 14 bramek. Liczymy na udany występ numer 100 już w niedzielę!