Oceny piłkarzy Arki za mecz ze Stomilem Olsztyn:

Jakub Miszczuk 6.67 - Obrona Arki gra wiosną tak dobrze, że Miszczuk nie zaliczył jeszcze poważnego testu. Broni pewnie strzały z dystansu, nie robi błędów przy dośrodkowaniach, dlatego noty też dostaje przyzwoite. Naciska go młody Dawid Kędra, który zaliczył bardzo dobry mecz w małych derbach.

Przemysław Stolc 6.99 - Niewiele zabrakło, by notę miał powyżej "7". Kilka razy podłączył się do akcji ofensywnych i zaliczył kluczowe podanie do Pawła Abbotta przy golu na 3:0. Wypuścił go niczym klasowych rozgrywający. Na razie nie zawodzi oczekiwań trenerów. Grający po jego stronie Karol Żwir (młodzieżowy repr. Polski) nie wyszedł już na drugą połowę.

Krzysztof Sobieraj 7.26 - Zagrał bezbłędnie jak na kapitana przystało. Najwyższa nota z całej formacji obronnej.

Michał Marcjanik 6.69 - Najwięcej zyskał na odejściu Alana Fialho. Gra pewnie, dobrze się ustawia.

Marcin Warcholak 7.12 - Szkoda tej 4. żółtej kartki, bo odżył po przerwie zimowej. Znów potężnym strzałem z wolnego sprawił problemy bramkarzowi, ale bardziej trzeba docenić grę w obronie. Mocno poprawił się w tym aspekcie.

Michał Nalepa 8.36 - Drugi raz z rzędu we wszystkich "11" kolejki. Jak będzie nam się nudzić to obejrzymy powtórkę meczu i policzymy jego kontakty z piłką. Stawiał stempel na każdej akcji, rozgrywał dokładnie, zmieniał strony boiska. No i kolejna bramka. Oby tak dalej!

Antoni Łukasiewicz 7.36 - Na świeczniku są inni, a my nie poznajemy Antka. W połowie rundy jesiennej człapał po boisku, teraz masakruje rywali siłą. Zszedł pod koniec meczu, bo jest zagrożony wciąż pauzą w przypadku żółtej kartki. A że gra ostro i w bliskim kontakcie, to trener Niciński nie ryzykował.

Michał Renusz 8.62 - Jego gol byłby ozdobą kompilacji z najpiękniejszych goli tego weekendu na świecie. Fantastyczne trafienie, które będzie też wizytówką Renusza przez kolejne lata. Oby dorzucił do tego kolejne. Rozkręca się. Zaliczył przedostatnie podania przy golach na 3:0 i 4:0.

Marcus da Silva 8.59 - Minimalnie niższa średnia, ale to i tak nota marzeń. 3 gole i 2 asysty w dwóch meczach. Wrócił dawny, dobry Marcus. Pod koniec meczu tańczył sambę z obrońcami Stomilu, chociaż kilka razy mógł szybciej oddać piłkę.

Paweł Wojowski 6.79 - Kibice zapamiętają mu być może kilka nieudanych dośrodkowań, ale "plusuje" przy wnikliwej analizie meczu. To jego pressing zapoczątkował akcję na 1:0, gdy agresywnie doskoczył do Janusza Bucholca. Do tego sporo udanych akcji w obronie. W drugiej połowie ładna asysta do Marcusa da Silvy. Podobnie jak większość drużyny w dużo wyższej formie niż jesienią.

Paweł Abbott 7.29 - Odbudował się przez zimę. W ostatnich sparingach wyglądał kiepsko, jednak meczowa atmosfera nakręciła go do walki.

Michał Rzuchowski 6.24 - Przy tak dysponowanych pomocnika Arki będzie mu ciężko o powrót do wyjściowego składu. Na razie musi zadowolić się rolą zmiennika.

Michał Szubert 5.46 - Chyba jedyny z Arkowców, który gra słabiej niż jesienią. Nie dał dobrej zmiany, stać go na więcej.