Bartosz Rymaniak, Janusz Gol i Marcel Predenkiewicz w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu Arki z Podbeskidziem Bielsko-Biała zanotowali premierowe występy w żółto-niebieskich barwach.

Cała trójka zawodników wybiegła na murawę w pierwszym składzie. Rymaniak jako jedyny z tego tercetu przebywał na murawie przez pełnych 90 minut. Zanotował solidny występ na prawej stronie defensywy, uważnie pilnując Krzysztofa Drzazgi i pomagając stoperom. Czyste konto drużyny stanowi najlepsze świadectwo przyzwoitej formy 32-latka w niedzielne popołudnie.

Gol rozegrał 69 minut, po których został zmieniony przez Michała Bednarskiego. Brakowało mu czucia piłki, kontroli nad wydarzeniami na murawie, nie zawsze zdążał do rywala, ale jednocześnie kilkukrotnie wykazał się boiskowym cwaniactwem i wygrywał stykowe piłki. Z meczu na mecz jego dyspozycja powinna rosnąć.

Predenkiewicza po godzinie gry zastąpił Mateusz Kuzimski. Po niemrawym początku, kiedy Jeppe Simonsen łatwo radził sobie z 18-latkiem, w dalszej fazie rywalizacji młody lewoskrzydłowy stopniowo rozwijał skrzydła. Pod koniec pierwszej połowy dobrze oskrzydlił akcję Arki i dośrodkował na głowę Kacpra Skóry, chwilę później ograł Simonsena i uderzył celnie przy krótkim słupku, przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony także wygrywał już więcej pojedynków.

Piłkarzom gratulujemy zwycięskich debiutów i życzymy wysokiej formy w kolejnych spotkaniach!