Daniel Kajzer – 4,67. Paradoksalnie golkiper Arki nie miał w niedzielę dużo pracy. Łodzianie nie stworzyli sobie wielu okazji podbramkowych. Kiedy jednak trzeba było wykazać się czujnością, 29-latek to czynił. Przy golu Radaszkiewicza mógł zrobić więcej, ale też ciężko go winić za tę sytuację.

Arkadiusz Kasperkiewicz – 3,93. Tym razem jego występ w defensywie należy ocenić jako poprawny. Tym większa szkoda, że przy al. Unii Lubelskiej był znacznie mniej aktywny z przodu niż zdążył nas do tego przyzwyczaić.

Michał Marcjanik – 3,03. Bardzo łatwo dał się oszukać Radaszkiewiczowi przy jedynym trafieniu w tym spotkaniu. Kapitan i ostoja defensywy nie może w ten sposób dawać rywalowi za wygraną. Na dystansie całych 90 minut nie ustrzegł się błędów, ale inne nie były tak kosztowne.

Martin Dobrotka – 4,25. Momentami brakowało mu szybkości czy zwrotności, był zamieszany w stratę bramki, ale wciąż był to występ na najwyższym poziomie spośród tercetu obrońców gdynian. Wykazywał się spokojem i umiejętnym wyprowadzaniem futbolówki.

Olaf Kobacki – 5,11. Szef prawego skrzydła. Najbardziej widoczny ofensywny piłkarz Arki, bardzo często próbujący konstruktywnego wykorzystania piłki – czy to przez akcje indywidualne, czy to przez uderzenia, czy przez dośrodkowania do kolegów. Zabrakło stempla na korzystnym występie.

Sebastian Milewski – 4,37. Nie ryzykował, wybierał najbezpieczniejsze opcje na podanie. Uniknął pomyłek, ale powinien dać drużynie znacznie więcej, jeśli chodzi o rozegranie.

Michał Bednarski – 4,07. Wdał się w brudną walkę w środku pola, nie miał czasu na techniczne granie do przodu. Efektywniejszy w odbiorze aniżeli bliżej bramki Kozioła.

Hubert Adamczyk – 5,16. Próbował rozerwać zasieki obronne łodzian indywidualnymi zagraniami, skutecznie znajdował też kolegów w polu karnym. Technicznie po raz kolejny się bawił, ale tym razem nie podpisał się pod tym obrazem.

Fabian Hiszpański – 3,52. Jedno świetne podanie do Siemaszki, które wyprowadziło napastnika żółto-niebieskich niemal sam na sam z bramkarzem. Tyle, że jedno spektakularne zagranie przez 74 minuty gry to stanowczo za mało, by móc ocenić ten występ pozytywnie.

Artur Siemaszko – 2,53. Miał pięć doskonałych sytuacji do strzelenia gola. Pięć. Nie wykorzystał żadnej, marnując te okazje w sposób przyprawiający kibiców o ból zębów. Dobrze, że dochodził do sytuacji, że potrafił sobie znaleźć miejsce na boisku. Katastrofalna skuteczność powoduje jednak, że ocena jego gry spada radykalnie.

Maciej Rosołek – 2,37. Najgorszy zawodnik na boisku w niedzielne popołudnie. W pierwszej połowie długimi fragmentami całkowicie znikał z obrazu gry. W drugiej części meczu miał wymarzoną szansę na wyrównanie, ale fatalnie ją spartolił. Forma 20-letniego napastnika z rundy wiosennej poprzedniego sezonu zapadła w sen zimowy.

Marcus da Silva – 4,14. Oddał dwa strzały na bramkę Kozioła – jeden z rzutu wolnego, drugi stanowiący dobitkę uderzenia Stępnia w poprzeczkę. Obie próby okazały się niecelne. Brazylijczyk jak zwykle pokazywał wielkie serce do walki, ale tym razem nie udało mu się tego serca zamienić na realną pomoc drużynie.

Karol Czubak – 3,96. Wykonał dwa mijające światło bramki uderzenia na bramkę ŁKS-u. Potrafił się przepchnąć w polu karnym, zrobić miejsce kolegom. To nie był jednak ten poziom czucia przestrzeni, na jaki stać 21-latka.

Mateusz Stępień – 4,60. Od początku sezonu dobrze czuje się na prawym skrzydle. W Łodzi znów dał zespołowi nową energię, pobudził do szybszego tempa gry. Centymetry dzieliły go od bramki wyrównującej, gdy po podaniu Kasperkiewicza huknął w poprzeczkę.


Średnia ocen

6,27 – Kacper Krzepisz

6,21 – Olaf Kobacki

6,04 – Hubert Adamczyk

5,97 – Karol Czubak

5,93 – Daniel Kajzer

5,76 – Haris Memić*

5,63 – Sebastian Milewski

5,19 – Mateusz Stępień

5,13 – Marcus da Silva

5,10 – Christian Aleman

5,08 – Martin Dobrotka

5,03 – Michał Bednarski

4,87 – Michał Marcjanik

4,70 – Adam Deja

4,60 – Arkadiusz Kasperkiewicz

4,35 – Fabian Hiszpański

4,33 – Luis Valcarce

4,09 – Maciej Rosołek

3,92 – Artur Siemaszko

3,72 – Mateusz Żebrowski

3,50 – Kacper Skóra

3,30 – Nestor Gordillo

3,24 – Adam Danch

2,92 – Jakub Wilczyński*

*Memić i Wilczyński byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

3 – Olaf Kobacki, Karol Czubak, Hubert Adamczyk

2 – Kacper Krzepisz

1 – Mateusz Stępień, Daniel Kajzer