W pucharowej potyczce z Górnikiem Łęczna w barwach Arki zadebiutowali Paweł Sasin, Christian Aleman, Luis Valcarce i Maciej Rosołek. W dzisiejszym starciu ligowym z GKS-em Jastrzębie, które gdynianie wygrali 1:0, po raz pierwszy w żółto-niebieskich barwach w meczu oficjalnym zaprezentowali się Fabian Hiszpański i Kacper Skóra.

Skóra pojawił się na boisku w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, zmieniając Macieja Rosołka. Choć była to roszada typowo taktyczna, na zyskanie czasu, to młody napastnik może w ten sposób zapisać sobie już w CV debiut na poziomie I ligi. Wychowanek KP Gdynia zaliczył premierowy występ na zapleczu Ekstraklasy w wieku 17 lat i 193 dni. Trzymamy kciuki, by w kolejnych spotkaniach Kacper łapał coraz więcej minut.

Dla Hiszpańskiego pojedynek z jastrzębianami był już 111. meczem w I lidze, ale pierwszym w barwach Arki. 27-letni pomocnik wybiegł w pierwszym składzie na pozycji prawego wahadłowego i został zmieniony w 56. minucie przez Artura Siemaszkę. Zaliczył dość dyskretny występ, ale mamy nadzieję, że w kolejnych podejściach będzie tylko lepiej.

Obu zawodnikom gratulujemy debiutów i życzymy powodzenia w następnych spotkaniach!