2. Andrij Bohdanow, Arka Gdynia – Legia Warszawa 3:2 - 3.12%
3. Michał Janota, Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:1 - 1.09%
4. Aleksandyr Kolew, Wisła Płock – Arka Gdynia 1:3 - 0.62%
5. Michał Janota, Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:2 - 15.44%
6. Luka Zarandia, Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:2 - 1.09%
7. Michał Nalepa, Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1 - 2.96%
8. Maciej Jankowski, Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1 - 0.47%
9. Mateusz Młyński, Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1:2 - 41.19%
10. Maciej Jankowski, Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:4 - 0.31%
11. Michał Nalepa, Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 - 10.61%
12. Michał Janota, Arka Gdynia – Wisła Płock 3:3 - 11.23%

Głosów: 641

W rundzie jesiennej Arka zdobyła łącznie 38 bramek we wszystkich rozgrywkach – 30 w ekstraklasie, 3 w Pucharze Polski i 3 w meczu o Superpuchar.

Przed wami zadanie wybrania tej najpiękniejszej z wyselekcjonowanego przez nas grona. Ostrzeżenie: nie będzie łatwo, bo nie brakowało naprawdę fantastycznych trafień, czego dowodem fakt, że będziecie wybierać z aż 12 kandydatur.

Niektóre z nich to po prostu piękne, soczyste, precyzyjne uderzenia. Mamy strzały z dystansu, uderzenia z rzutów wolnych i indywidualne wyczyny. Ale chcieliśmy uhonorować również wspaniałe akcje zespołowe, stąd na tę listę trafiły także np. bramki Aleksandyra Kolewa z meczu z Wisłą Płock czy Luki Zarandii w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie do goli doprowadziły świetne asysty czy kluczowe podania.

Bramki uszeregowano chronologicznie. Oprócz opisów, pod każdą z bramek znajdziecie link do wideo, żeby przypomnieć sobie jak wyglądały dane trafienia. Warto je obejrzeć nawet dla powspominania jak piękne gole były w tej rundzie udziałem żółto-niebieskich.

Głosujemy do 5.01.2019 do godziny 20:00.

Nominacje do tytułu bramki rundy jesiennej 2018/19:

1. Luka Zarandia (bramka na 1:1) – Arka Gdynia – Legia Warszawa 3:2 (Superpuchar Polski)

Arka przegrywała w meczu o Superpuchar od 2. minuty, kiedy do własnej bramki trafił Bohdanow. Żółto-niebiescy ruszyli do odrabiania strat. Bohdanow szybko rozegrał rzut wolny, zagrywając długą piłkę na lewą stronę do rozpędzonego Adama Marciniaka. Lewy obrońca zdecydował się dośrodkowanie w pole karne, a tam piłka trafiła do zupełnie nieobstawionego Luki Zarandii. Gruzin uderzył technicznie bez przyjęcia, lewą nogą z powietrza i trafił idealnie, w górny róg bramki Malarza.

Zobacz: Gol Luki Zarandii

2. Andrij Bohdanow (bramka na 2:2) – Arka Gdynia – Legia Warszawa 3:2 (Superpuchar Polski)

Po golu Zarandii na 1:1, Legia znów wyszła na prowadzenie po bramce Philippsa. Arkowcy po raz drugi doprowadzili jednak do wyrównania. Do piłki ustawionej w znacznej odległości od bramki podszedł Andrij Bohdanow i z rzutu wolnego posłał mocny strzał. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Malarza.

Zobacz: Gol Andrija Bohdanowa

3. Michał Janota (bramka na 1:1) – Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:1 (4. kolejka ekstraklasy)

Arka przegrywała w Gdyni z Górnikiem i grając w przewadze jednego zawodnika dążyła do wyrównania. Udało się to niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry. Michał Janota zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a precyzyjnie uderzona futbolówka wpadła przy słupku bramki strzeżonej przez Loskę.

Zobacz: Gol Michała Janoty

4. Aleksandyr Kolew (bramka na 0:1) – Wisła Płock – Arka Gdynia 1:3 (5. kolejka ekstraklasy)

Akcja żółto-niebieskich na 0:1, pierwszy gol w meczu z Wisłą i ostatecznie pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie w obecnym sezonie. Arka przeniosła grę na połowę Wisły. Michał Janota poczekał na kolegów i zagrał w drugie tempo, posyłając precyzyjnego, technicznego loba do Gorana Cvijanovicia. Słoweniec przytomnie zagrał na prawą stronę, a Aleksandyr Kolew dopełnił dzieła, z bliska pokonując bramkarza rywali.

Zobacz: Gol Aleksandyra Kolewa

5. Michał Janota (bramka na 1:0) – Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (7. kolejka ekstraklasy)

Arka otworzyła wynik spotkania z beniaminkiem. Michał Nalepa podał na prawo do Michała Janoty, a pomocnik Arki zszedł w lewą stronę i zdecydował się na strzał lewą nogą z ponad 25. metrów. Bramkarz Zagłębia nie miał żadnych szans sięgnięcia piłki, która po pięknym uderzeniu zatrzepotała w górnym rogu bramki.

6. Luka Zarandia (bramka na 2:1) – Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (7. kolejka ekstraklasy)

Wspaniała zespołowa akcja Arki. Michał Janota otrzymał piłkę i zagrał prostopadłe podanie do Macieja Jankowskiego. "Jankes", obrócony tyłem do bramki, odegrał piętą z pierwszej piłki do wbiegającego w szesnastkę Zarandii. Gruziński pomocnik przyjął i sprytnym, szybkim uderzeniem lewą nogą pokonał Kudłę.

7. Michał Nalepa (bramka na 1:1) – Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1 (11. kolejka ekstraklasy)

Arka przegrywała do przerwy po golu Balicia. Na początku drugiej połowy Tosik faulował wychodzącego na czystą pozycję Jankowskiego, i obejrzał drugą żółtą kartkę. Do piłki ustawionej za polem karnym podszedł Michał Nalepa i pięknym, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza.

Zobacz: Gol Michała Nalepy

8. Maciej Jankowski (bramka na 2:1) – Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1 (11. kolejka ekstraklasy)

W końcowych minutach meczu z Zagłębiem, Arka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Prawą stroną rozpędził się Luka Zarandia, zbiegł do linii końcowej i wyłożył piłkę w polu karnym Maciejowi Jankowskiemu, który huknął w samo okienko bramki Hładuna.

Zobacz: Gol Macieja Jankowskiego

9. Mateusz Młyński (bramka na 0:1) – Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1:2 (12. kolejka ekstraklasy)

Błysk talentu 17-latka. Młyński znalazł się z piłką w polu karnym, minął dwóch rywali na małej przestrzeni i sprytnie uderzył po krótkim rogu, dając żółto-niebieskim prowadzenie we Wrocławiu.

Zobacz: Gol Mateusza Młyńskiego

10. Maciej Jankowski (bramka na 0:3) – Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:4 (13. kolejka ekstraklasy)

Jankowski dobił Miedź, strzelając gola na 3:0 dla Arki. Napastnik uderzał z pola karnego i mimo, że był nieco odchylony, posłał precyzyjne uderzenie w górny róg bramki.

11. Michał Nalepa (bramka na 1:1) – Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 (19. kolejka ekstraklasy)

Drugi w tym sezonie gol Michała Nalepy z rzutu wolnego. Tym razem Nalepa uderzał z dalszej odległości. Oddał bardzo mocne uderzenie, którego nie był w stanie zatrzymać bramkarz Górnika.

12. Michał Janota (bramka na 3:2) – Arka Gdynia – Wisła Płock 3:3 (20. kolejka ekstraklasy)

Przegrywająca 0:2 do przerwy Arka w drugiej połowie ruszyła do odrabiania strat. Przy stanie 2:2 do piłki na 18. metrze dopadł Janota i huknął soczyście lewą nogą prosto pod poprzeczkę bramki Dahne.