9 grudnia 2017 Arka rozbiła w Kielcach Koronę 3:0. Kto by przypuszczał, że na kolejny wyjazdowy komplet punktów będziemy czekać aż tak długo. Dopiero sobotnie zwycięstwo żółto-niebieskich w Płocku przerwało serię 11 meczów w lidze bez wygranej w delegacji.

Od wygranej z Koroną Arka rozegrała 11 meczów w ekstraklasie, w których zanotowała bilans 3 remisów i 8 porażek (a dodajmy, że Arkowcy przegrali też wyjazdowy mecz 1/2 finału Pucharu Polski z Koroną). Jeszcze za kadencji Leszka Ojrzyńskiego Arkowcy ponieśli 8 porażek w 9 meczach, urywając punkty jedynie Zagłębiu Lubin. Bywały momenty, że Arce do zwycięstwa brakowało naprawdę niewiele, jak w marcu bieżącego roku w Białymstoku, gdzie jeszcze do 90. minuty Arka prowadziła 2:1. Na początku obecnego sezonu, już pod wodzą Zbigniewa Smółki, Arka bezbramkowo zremisowała dwa wyjazdy do Krakowa. Dopiero z Płocka żółto-niebiescy przywożą jakże upragniony komplet. To zarazem pierwsza wygrana Arki w tym sezonie.