Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 1:0 (M. Machaj 90')

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach, Robert Mandrysz (71' Michał Borecki), Marcel Gąsior (75' Damian Kowalczyk), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak - Konrad Kaczmarek (66' Przemysław Trytko)

W meczu 19. kolejki pierwszej ligi, ostatnim przed pucharowym rewanżem z Arką, Chrobry pokonał na własnym boisku Ruch Chorzów po golu Mateusza Machaja. Najskuteczniejszy zawodnik klubu z Głogowa trafił do siatki w czwartej, ostatniej z doliczonych do drugiej połowy minut, wykorzystując zamieszanie pod bramką przyjezdnych. Wcześniej gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 12. minucie Jakub Bach ograł trzech rywali, a jego strzał zatrzymał się na słupku. W 59. minucie Konrad Kaczmarek trafił w bramkarza w sytuacji sam na sam. W 81. minucie po kontrze Chrobrego bramkarz Ruchu obronił uderzenie Przemysława Trytki, a w 90. minucie Kowalczyk spudłował na pustą bramkę. Po tym spotkaniu Chrobry ma na koncie 30 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Cały mecz rozegrał wypożyczony z Arki Jakub Bach. W 66. minucie na boisku pojawił się nasz były zawodnik, Przemysław Trytko. Kolejny z wypożyczonych Arkowców, Przemysław Stolc, znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy.

Mecz Arka - Chrobry zostanie rozegrany w środę o 18:00. W pierwszym spotkaniu żółto-niebiescy wygrali 2:0.