Lata 1964 - 1995:

Zwycięstwa Arki - 4
Remisy - 4
Porażki Arki - 8

Pierwszy mecz w historii Arka i Wisła rozegrały 30 sierpnia 1964 roku w Gdyni. Arka, występująca wówczas jako MZKS Gdynia szykowała się do trzeciego sezonu na zapleczu, podczas gdy rywale mieli już na koncie 5 tytułów mistrza Polski. Nieoczekiwanie goście zostawili w Gdyni komplet punktów, a o losach meczu przesądził strzałem głową Kalinowski. W rewanżu górą była już Wisła.

Na kolejne spotkanie trzeba było poczekać do sezonu 1974/75. Tym razem w Gdyni padł remis, a w Krakowie znów Arka przegrała. Nasz zespół spadł wówczas z 1. ligi by już po roku do niej powrócić. W sezonie 1976/77 Arka po raz drugi w historii wygrała z Wisłą, a zwycięskiego gola strzelił najlepszy boczny obrońca w historii naszego klubu - Jacek Pietrzykowski. Po tym meczu dziennikarze wręcz piali z zachwytu, pisząc:

Tak ciekawej i na dobrym poziomie gry dawno nie widziałem na polskich boiskach. Wszystko to za sprawą Arki. Jej działacze twierdzili, że to był najlepszy mecz gdynian w historii!

W rewanżu znów wygrała Wisła, podobnie jak rok później. Do wielkiego meczu doszło w Gdyni 22 listopada 1978 w najważniejszym dla nas sezonie. Nim Arka rozprawiła się z Wisłą w Lublinie, wygrała też okazale w Gdyni. Na zwycięstwo 4:2 złożyły się dwa gole Andrzeja Bikiewicza oraz po jednym legend naszego klubu - Tomasza Korynta i Janusza Kupcewicza. Arka przegrywała do przerwy 0:1, by po zmianie stron całkowicie odmienić mecz! Warto dodać, że Wisła przyjechała wówczas do Gdyni po awansie do 1/4 Pucharu Mistrzów.

Wiosną, zgodnie z tradycją, w Krakowie lepsi byli gospodarze. Ten trend utrzymał się w sezonie 1979/80. Arka w Gdyni wygrała 2:1 (dwa razy Kupcewicz), podobnie jak Wisła u siebie (honorowy gol Korynta). Ta wygrana 2:1 była ostatnią w wykonaniu Arki aż do 2005 roku! W siedmiu kolejnych meczach do tego czasu aż 5 razy lepsza była Wisła. W międzyczasie doszło do haniebnej porażki 0:9 w Krakowie, po której Grzegorz Witt ze wstydu i złości ruszył w powrót do Gdyni sam pociągiem.

Lata 2004 - 2012:

Zwycięstwa Arki - 2
Remisy - 2
Porażki Arki - 6

Nowa era pojedynków rozpoczęła się niespodziewanego zwycięstwa Arki 1:0 w listopadzie 2005 roku. Wiosną 3:1 wygrała Wisła, chociaż Arka rozpoczęła mecz od gola Radosława Wróblewskiego. W sezonie 2006/07 padły dwa remisy, dwa lata później po powrocie Arki do 1. ligi dwukrotnie wygrali wiślacy. Na zakończenie Arka przegrała w Gdyni 0:1 na nowo otwartym stadionie przy Olimpijskiej po golu Patryka Małeckiego. Sezon wcześniej cieszyliśmy się, gdy po golu Joela Tshibamby Arka zwyciężyła na stadionie Hutnika Kraków. Czy wraz z kolejnym powrotem naszego zespołu na najwyższy szczebel rozpocznie się nowa, lepsza era meczów z Wisłą?

Łącznie:

Zwycięstwa Arki - 6
Remisy - 6
Porażki Arki - 16

Bramki: 19 - 51