Konferencję, której towarzyszyły strugi deszczu, rozpoczął rzecznik prasowy, przedstawiając prezesa, trenera i zawodników biorących udział w konferencji. Głos zabrali prezes Arki, Wojciech Pertkiewicz i trener Grzegorz Niciński. Po konferencji rozmawialiśmy natomiast z nowym kapitanem Arki, Miroslavem Bożokiem - wywiad można znaleźć w tym miejscu.

Wojciech Pertkiewicz (prezes Arki):

Witam serdecznie. Nowy sezon przed nami, mamy przed sobą duże wyzwanie, ale i wielką przygodę. Mam nadzieję, ze będzie to przygoda, którą przejdziemy z uśmiechem. Startujemy - cel jest taki, żeby w ekstraklasie być jak najdłużej. Wszystko w nogach i głowach trenerów, dyrektora sportowego i piłkarzy. Kadra, która zaprezentowała się w Rivierze nie jest w pełni zamknięta. Najprawdopodobniej podczas prezentacji na Górce pojawią się nowi zawodnicy i robimy wszystko, by tak się stało. Jeśli nie uda nam się dopiąć wszystkiego do soboty, to nastąpi to zaraz po weekendzie.

Grzegorz Niciński (trener Arki):

Po euforii związanej z awansem opadły już chyba emocje. Spotkaliśmy się aby jak najlepiej zaprezentować się w ekstraklasie.  Za nami krótki okres przygotowań, cztery gry kontrolne i została już tylko ostatnia prosta. Do Niecieczy wyjeżdżamy w niedzielę, czekamy na ten mecz i chcemy się jak najlepiej zaprezentować podczas ligowej inauguracji.

Ekstraklasa ma określoną jakość, ale  my niczego się nie boimy i czekamy na konfrontację z topowymi zespołami. Chcemy się w tej lidze utrzymać, ale na pewno nie będzie to proste zadanie. Termalica ma wielu dobrych zawodników, ostatnio do samego końca biła się o pierwszą ósemkę i czeka nas ciężki mecz.