Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 0:3 (Szwoch 23', Nalepa 28', Alan 90')

Arka: Konrad Jałocha - Przemysław Stolc, Alan Fialho, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa M (62' Yannick Kakoko) - Marcus da Silva (81' Rashid Yussuff), Mateusz Szwoch (62' Rafał Siemaszko), Dariusz Formella M - Gaston Sangoy

Arka pojechała do Ząbek z tytułem mistrza 1. ligi w kieszeni i potwierdziła po raz kolejny, że przewyższa rywali o klasę! Gospodarze wiosną na ogół przegrywają, zdążyli już spaść na ostatnie miejsce w tabeli i nie podjęli walki z zespołem Grzegorza Nicińskiego. Losy meczu zostały rozstrzygnięte przed upływem pół godziny. Najpierw po ładnej akcji Marcusa do siatki trafił Szwoch. Była to niemal kopia remisowej bramki w meczu z Bytovią. Zaledwie kilka minut później wynik podwyższył ładnym strzałem z dystansu Nalepa. Do przerwy mogliśmy schodzić z wyższym prowadzeniem, ale w słupek trafił z dystansu Warcholak, a bramkarz gospodarzy obronił strzał Alana po rzucie rożnym. W drugiej części gry kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Wynik meczu ustalił w ostatnich sekundach Alan, wykorzystując dogranie Sangoya z rzutu rożnego.

Nasz zespół kontynuuje zatem rewelacyjną serię meczów bez porażki i może w spokoju szykować się do kończącego sezon meczu z Chrobrym. Piłkarze z Dolnego Śląska przegrali dziś 1:3 i zapewne zechcą zrehabilitować się na naszym terenie. Przed nami wielka feta, która rozpocznie się po spotkaniu. Szczegóły oczywiście na naszej stronie już w najbliższych dniach.