Maciej Wardziński był skuteczny w sparingach i na tym nie poprzestał. Pogoń Lębork zremisowała w sobotę 1:1 ze Startem Miastko, a jedynego gola strzelił napastnik wypożyczony z Arki. W nowym klubie zadebiutował oficjalnie Sebastian Szerszeń. Rosły napastnik pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w 76 minucie, a jego Świt Nowy Dwór zremisował 1:1 z rezerwami Legii Warszawa. Pełne 90 minut w tym samym meczu zanotował Dawid Kędra, który to wypożyczenie może zaliczyć jako udane. Trudniej o grę będzie "Szeremu", bo podstawowym napastnikiem Świtu jest skuteczny Jewhen Radionow.

Bardzo udany debiut w II lidze zanotował Dawid Tomczak. Utalentowany skrzydłowy zanotował asystę przy golu na 3:0, a Gryf wygrał w takich rozmiarach i nabrał więcej wiary w utrzymanie. W 80 minucie Dawida zmienił Maciej Koziara, który póki co musi zadowolić się rolą rezerwowego. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Przemysław Szur, a poza kadrą Gryfa był Maciej Dampc.

W niedzielę swój mecz grała Stal Mielec. W stalowych derbach między zespołami ze Stalowej Woli i Mielca padł remis 1:1, który wyszarpali w ostatniej minucie gospodarze. Robert Sulewski rozegrał tradycyjnie 90 minut, lecz tym razem nie zaliczy meczu do najbardziej udanych, bo po jego starciu z Bartosiakiem sędzia odgwizdał rzut karny, z którego padł gol wyrównujący.