To nie był dobry weekend dla Gryfa Wejherowo. Zespół prowadzony przez Tomasza Kotwicę przegrał 0:1 w Tychach po golu w drugiej połowie. Cenne doświadczenie zbiera Przemysław Szur, jednak Gryf wciąż z nim w składzie nie może zdobyć kompletu punktów. W ostatnich 6 meczach Gryf dopisał sobie zaledwie 1 punkt! Tym razem nasz młody defensor rozegrał pełne 90 minut (trzeci raz z rzędu) i w 45 minucie dostał żółtą kartkę, a Maciej Dampc spędził cały mecz na ławce rezerwowych. W najbliższej kolejce do Wejherowa przyjeżdża Polonia Bytom.

Na właściwe tory wróciła Stal Mielec, gromiąc aż 4:1 Okocimskiego. W jednej akcji bramkowej brał udział Robert Sulewski. Na razie wypożyczenie do Mielca można określić jako strzał w dziesiątkę, bo Robert gra regularnie po 90 minut i może powalczyć ze Stalą o awans. Stal ma w swoich szeregach najlepszego strzela ligi - Sebastiana Łętochę oraz najlepszego podającego - Bartosza Nowaka.

Dobry tydzień ma za sobą też Dawid Kędra. Świt dwukrotnie w minionym tygodniu wygrał 1:0, za każdym razem z naszym bramkarzem w składzie.

Po szczegółowe statystyki II ligi odsyłamy w to miejsce. Nasze autorskie, najbardziej szczegółowe statystyki trzeciego poziomu rozgrywek.