Mistrzowie Cypru są już w Gniewinie od kilku dni i zdążyli rozegrać dwa sparingi. Najpierw pokonali 2:0 litewski Atlantas Kłajpeda, a następnie ulegli w Gdańsku 1:4 Lechii. Jak widać ciężkie treningi, które ordynuje swoim zawodnikom portugalski trener Domingos Paciencia mają swoje przełożenie na boiskową postawę. Trudno będzie w tej sytuacji miarodajnie ocenić formę żółto-niebieskich, zwłaszcza, że ta jest jeszcze daleka od startowej. Zresztą, trener Grzegorz Niciński powtarza jak mantrę, że dla niego sparingi to nic innego jak kolejne jednostki treningowe. Arkowcy odbyli dopiero kilka treningów na zielonej murawie, a także rozegrali sobotnią grę wewnętrzną. Jutrzejszy mecz powinien mieć największe znaczenie dla testowanych napastników - Szymona Sobczaka i Sebastiana Szerszenia. Pierwszy z nich dysponuje większym doświadczeniem, ale to piłkarz daleki od charakterystyki klasycznej dziewiątki. W grze wewnętrznej dało się zauważyć, że sporo zbiega do boków, nie przepada za tłokiem pola karnego. Szerszeń jest o cztery lata młodszy i bliżej mu stylem gry do zawodnika, którego poszukuje Arka. Czy jutro ostatecznie potwierdzi swoją przydatność? A może Arka zdecyduje się na zatrudnienie ich obu?

Do zespołu dołączył już Michał Renusz, który kilka dni temu wziął ślub na greckiej wyspie Santorini. Zarówno on jak i reszta zespołu trenuje na pełnych obrotach, w drużynie nie ma żadnych urazów i trener Grzegorz Niciński powinien dać szansę kadrze 22 zawodników w równym wymiarze czasowym. Początek spotkania w Gniewinie o godzinie 17:00. W zespole rywala kibice Arki zobaczą kilku zawodników świetnie znanych z polskich boisk, jak Semir Stilić, Mateusz Piątkowski (niegdyś na testach w Arce) oraz Inaki Astiz. W kadrze APOEL-u znajdują się także gwiazdy cypryjskiej piłki - Kostas Charalambides, Kostas Makridis i Georgios Efrem. Na pewno warto odwiedzić Gniewino, by na własne oczy przekonać się jak na ich tle radzi sobie Arka.

Redakcja arkowcy.pl szykuje relację live z Gniewina. Za pośrednictwem naszej strony będziecie mogli śledzić wszystkie najświeższe wydarzenia. Zapraszamy!