Arka II Gdynia - Gwardia Koszalin 0:2 (Brzeziański 22' 51')

Arka II: Łukasz Skowron - Glauber Souza Couto, Łukasz Kowalski, Tomasz Wojcinowicz (57' Mateusz Skrzypczak), Maciej Dampc - Michał Gałecki (76' Damian Matys), Grzegorz Lech - Dawid Tomczak, Grzegorz Tomasiewicz (63' Piotr Karłowicz), Otar Dżawaszwili (63' Maciej Koziara) - Maciej Wardziński

Gwardia: Sebastian Fabiański - Patryk Sobiegraj, Daniel Wojciechowski, Maciej Stańczyk, Norbert Dondera - Karol Sochaj (80' Wojciech Wójcik), Mateusz Bień, Fabian Słowiński (68' Jakub Zejglic), Daniel Sidor, Łukasz Szymański (46' Junpei Shinmura) - Przemysław Brzeziański (66' Ryuki Kozawa)

Widzów: 200

Rezerwy Arki przystąpiły do meczu solidnie wzmocnione. Niemal cała kadra składała się z piłkarzy grających na co dzień w pierwszym zespole. I jak to często niestety bywa zabrakło im odpowiedniej determinacji. W 22 minucie wynik meczu otworzył napastnik gości Przemysław Brzeziański. Ten sam zawodnik podwyższył kilka minut po przerwie, wykorzystując dobre dogranie piłki wzdłuż linii bramkowej. Dla napastnika pozyskanego niedawno z Drawy Drawsko Pomorskie to bramki nr 6 i 7 w tej rundzie. W całym sezonie ma ich już łącznie 13. Najlepszą sytuację na zmniejszenie rozmiarów porażki miał Koziara, ale w 89 minucie trafił w słupek.

Dla rezerw Arki to piąty z rzędu ligowy mecz bez wygranej. Zajmują aktualnie 8. miejsce z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Nad piątym od końca KS Chwaszczyno mamy 6 punktów przewagi i lepszy bilans bezpośrednich spotkań, co oznacza, że nasze rezerwy mają już niemal pewną gwarancję utrzymania w III lidze. Bardzo bliski udziału w barażach o awans do II ligi jest Gryf Wejherowo, który wygrał dziś 1:0 w Szczecinie. Z kolei Leśnik Manowo i Astra Ustronie Morskie nie mają już żadnych szans na utrzymanie. To, ile drużyn opuści III ligę zależy od wyniku baraży i tego, czy Kotwica Kołobrzeg pozostanie w II lidze. Jeśli Gryf nie awansuje, a Kotwica spadnie to z III ligą pożegna się aż pięć ostatnich zespołów.