Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 3:1 (Wojowski 28', Marcus 36,' 45' - Fierka 74')

Arka: Jakub Miszczuk - Przemysław Stolc (46' Michał Marcjanik), Krzysztof Sobieraj, Antoni Łukasiewicz, Marcin Warcholak - Michał Nalepa (73' Michał Gałecki), Michał Rzuchowski (73' Grzegorz Lech) - Michał Renusz (59' Patrik Lomski), Marcus da Silva, Paweł Wojowski (73' Aleksander Jagiełło) - Paweł Abbott (73' Michał Szubert)

Gryf: Wiesław Ferra - Sebastian Kowalski, Michał Skwiercz (75' Maksymilian Kenner), Przemysław Kostuch, Paweł Brzuzy - Kamil Godula (46' Michał Fierka), Paweł Czoska, Maciej Szymański, Grzegorz Gicewicz - Krzysztof Wicki (46' Michał Wiśniewski), Krzysztof Rzepa

Widzów: 300

Żółte kartki: Wicki, Czoska (Gryf)

90' - Koniec. Wygrywamy 3:1 na koniec zimowych sparingów.

89' - Miszczuk wyjmuje z okienka kapitalny strzał Czoski. Brawo!

88' - Dośrodkowanie Jagiełły w pole karne, gdzie w Szuberta wpada bramkarza. Na szczęście nic się nie stało.

87' - I znów musimy napisać, że po zmianach mecz się skończył. Rezerwowi nie są w stanie przytrzymać piłki, narzucić swojego stylu gry.

79' - Szybkie wyjście z kontrą Arki. Szubert ładnie znalazł w polu karnym Jagiełłę, ale uderzenie z półobrotu prosto w rękawice bramkarza.

74' - Jedną minutę wytrzymaliśmy po zmianach bez straty gola. Fierka rusza z piłką i plasowanym strzałem pokonuje Miszczuka. 3:1.

73' - Seria zmian w Arce. Wchodzą Jagiełło, Lech, Gałecki, Szubert.

70' - Arka od dobrych dziesięciu minut na połowie Gryfa. Zrobił się bardzo jednostronny mecz, szkoda że nasi zawodnicy zbyt mocno uspokoili grę. No i szkoda, że gramy dziś bez napastnika.

67' - Marcus... hmm, powiedzmy, że trafił Abbotta piłką. Nie wiemy, czy można dostać lepszą piłkę, ale dla naszego numeru 9 i to było za mało.

65' - Pięknie akcję rozegrali Marcus z Lomskim, niestety dośrodkowanie Fina mija zarówno Abbotta, jak i Wojowskiego.

63' - Pierwsza próba Lomskiego. Dobra interwencja Ferry.

62' - "Pobiegajmy trochę, Paweł" - trener Niciński zachęcił Abbotta do wysiłku. Napastnik Arki wywalczył rzut wolny, ale źle wykonał go Wojowski.

60' - Najlepsza okazja dla Gryfa w tym meczu. Brzuzy rozciągnął do Gicewicza, który mocnym strzałem przenosi piłkę metr nad bramką.

55' - Dużo prób gry długimi podaniami w wykonaniu Arkowców. Najczęściej padają one jednak łupem stoperów.

50' - Świetna sytuacja dla Arki. Rzuchowski z rzutu wolnego w pole karne, do piłki doszedł Renusz, ale trafia w bramkarza.

46' - Marcjanik znów próbowany na prawej obronie. W przerwie zmienił Stolca.

45' - I 3:0 na zejście do szatni. Akcja meczu Marcusa z Wojowskim. Paweł swój znakomity mecz podkreślił asystą. Gol, asysta i kluczowe podanie. Klasa.

40' - Arka obudziła się po strzeleniu pierwszego gola i dominuje na boisku. Lewa flanka jest dziś zabójcza dla Gryfa. Bardzo dobrze wygląda współpraca Warcholaka z Wojowskim. Młody skrzydłowy Arki tym występem mocno daje do myślenia trenerom Arki.

36' - 2:0! Znów piękna akcja lewym skrzydłem, Warcholak wrzuca w pole karne i Marcus z kilku metrów wpycha piłkę brzuchem do bramki.

30' - To nie było udane pół godziny w wykonaniu Arki. Mało składnych akcji, ale "Wojo" ładną bramkę naprawił ten obraz. Liczymy jednak na więcej.

28' 1:0 dla Arki! Paweł Wojowski pokonuje Ferrę mocnym strzałem w długi róg.

26' - Uaktywnił się Abbott. Strzał z 25 metrów, za lekki by sprawić problemy bramkarzowi.

19' - Brzuzy łatwo minął naszych zawodników i oddał strzał z 30 metrów. Bardzo nieudana próba.

12' - Ostry atak na Renusza i żółta dla Wickiego. Rzut wolny spod bocznej linii, dośrodkowanie Wojowskiego i Abbott głową prosto w Ferrę.

10' - Pierwsza okazja Arki. Dośrodkowanie Renusza zamykał Warcholak, ale źle wstrzelił piłkę w pole karne. Po chwili pierwszy strzał. Marcus zgrał do Nalepy, który z 20 metrów uderza w sam środek bramki.

8' - Słaby fragment gry. Bardzo dużo nerwowości w poczynaniach Arkowców.

5' - Arka od samego początku na połowie Gryfa. Dużo podpowiedzi od "Sobiego" i z ławki dla graczy ofensywnych, ale na razie mało efektów.

1' - Rozpoczęła Arka.

-3' - Rezerwowi Arki: Skowron, Marcjanik, Gałecki, Jagiełło, Lech, Szubert i Lomski.

-5' - W Gryfie z kolei sporo znajomych twarzy. Od pierwszej minuty aż czterech byłych Arkowców, w tym dobrze znani Czoska i Brzuzy.

-8' - W składzie Arki jedna niespodzianka. Na ławce rozpocznie dziś Patrik Lomski. Duet skrzydłowych stanowią Renusz z prawej strony i Wojowski z lewej.

-10' - Dookoła boiska sporo samochodów, na trybunie już około 100 kibiców. Zapowiada się jak zwykle niezła frekwencja.