W pierwszym meczu na wiosnę w Gdyni mieliśmy zupełnie inne oczekiwania. Nie mam pretensji do zawodników, że nie chcieli, bo na pewno bardzo chcieli, to było widać. Stwarzali dużo sytuacji, rozgrywaliśmy przez dłuższy okres w tym spotkaniu wiele mądrych akcji. Brakowało tego, co miała dzisiaj drużyna z Gliwic - szczęścia Jestem przekonany, że jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie, to stać Arkę na utrzymanie w ekstraklasie PilkaNozna.pl (http://pilkanozna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58767:michniewicz-jestem-zawiedziony&catid=64:ekstraklasa&Itemid=106) Jest to wynik dość zaskakujący, mając na uwadze to, iż piłkarze z Gdyni przez większą część pojedynku przeważali. Podopieczni Czesława Michniewicza nie mogli sobie poradzić z dobrze grającą linią defensywną gości. Piast przez całe spotkanie konsekwentnie się bronił, wyprowadzając od czasu do czasu kontry i to wystarczyło na nieskuteczną, grającą bez polotu Arkę. PilkaNozna.pl (http://pilkanozna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58736:ekstraklasa-niespodzianka-w-gdyni&catid=64:ekstraklasa&Itemid=106) Dziwić musi decyzja trenera Michniewicza, który od początku meczu desygnował na lewe skrzydło Pietronia, a nie Wachowicza pomimo, że to właśnie ten wariant był ćwiczony na ostatnim treningu przed spotkaniem z Piastem. Na pomeczowej konferencji trener gospodarzy enigmatycznie udzielił odpowiedzi, że Marcin Pietroń jest jedynym lewoskrzydłowym w drużynie Arki, a Wachowicz jest nominalnym napastnikiem. Niedzielne zwycięstwo gości w Gdyni poprawiło i tak dodatni bilans dotychczasowych spotkań obu drużyn i było udanym rewanżem za jesienne 1:2 w ... Wodzisławiu Ślaskim. Ciekawostką statystyczną jest fakt, że był to 14. w historii rezultat 1:0 - w 26. meczu obu zespołów. SportoweFakty.pl (http://www.sportowefakty.pl/pilka/2009/03/15/bezcenne-punkty-gliwiczan-relacja-z-meczu-arka-gdynia-piast-/) W kilka minut po stracie bramki trener Czesław Michniewicz wykorzystał wszystkie możliwe zmiany, co przyniosło spore ożywienie w poczynania jego zespołu. Szczególnie aktywny był Marcin Wachowicz, którzy przeprowadził kilka szybkich i groźnych akcji lewym skrzydłem.Dwukrotnie po takich akcjach bardzo blisko zdobycia bramki był Bartosz Karwan, jednak byłemu reprezentantowi Polski zabrakło precyzji przy strzałach. Gdynianie nadal atakowali, jednak z upływem minut ich akcje były coraz bardziej nerwowe. Marnowali okazję za okazją jak choćby Wachowicz, który w 85. minucie zdecydował się na indywidualną akcję jednak pogubił się w polu karnym. Sports.pl (http://www.sports.pl/ekstraklasa/artykul.asp?Artykul=45276) W Arce na pozycji defensywnego pomocnika zadebiutował Maciej Scherfchen. Zagrał poprawnie - był skuteczny w destrukcji, starał się zagrywać prostopadłe piłki do napastników. Przed gdyńską publicznością udanie zadebiutował też dobry technicznie Ljubenov, który razem z Wachowiczem rozkręcił grę Arki. Efektów bramkowych to jednak nie dało.Michniewicz, zapytany, w czym Marcin Pietroń jest lepszy od Wachowicza, odpowiedział wymijająco: - Różnica między nimi jest taka, że Pietroń jest lewym pomocnikiem, a Wachowicz napastnikiem. A zmiana w trakcie meczu, po której Wachowicz grał na lewej pomocy, była wymuszona - tłumaczył trener Arki, ale zabrakło mu konsekwencji. Na prawej pomocy grał bowiem Zbigniew Zakrzewski, także napastnik, który w pierwszym meczu z Piastem - grając w ataku - strzelił dwie bramki (Arka wygrała 2:1). Sport.pl (http://www.sport.pl/pilka/1,70985,6385538,W_Arce_trwa_sen_zimowy.html) To była szósta bramka stracona przez Arkę tej wiosny i szósta w ten sam sposób. Widać zawodnicy Michniewicza nie odrobili pracy domowej pod tytułem "jak uniknąć błędów w grze obronnej". Szkoda, bo w piątkowym wydaniu naszej gazety dostarczyliśmy im nawet pomoce naukowe, rozrysowując sytuacje w których tracili pięć poprzednich goli.Mleko rozlało się jednak po raz szósty, ale żółto-niebiescy mieli jeszcze ponad pół godziny, aby odwrócić losy meczu. Trener Michniewicz zareagował natychmiast, dokonując trzech zmian. Na boisku w roli ratowników pojawili się Luben Lubenow, Marcin Wachowicz i Bartosz Karwan. Arka rozpoczęła szturm na bramkę Piasta. W 61. minucie Lubenow dobrym podaniem uruchomił Wachowicza, ten strzelił, Kasprzik odbił piłkę, ale instynktu strzeleckiego zabrakło Damianowi Nawrocikowi, który do odbitej futbolówki ruszył stanowczo za późno. Jeszcze lepszą sytuację miał w 66. minucie Karwan. Po dośrodkowaniu Wachowicza strzelał z pięciu metrów, ale... pięć metrów nad poprzeczką gliwickiej bramki. Czas uciekał, akcje gdynian były coraz bardziej nerwowe, a wynik nie uległ zmianie. NaszeMiasto.pl (http://gdynia.naszemiasto.pl/sport/974058.html) Pierwszą połowę strzałem otworzyli i zakończyli goście. Były to jedyne uderzenia gliwiczan przed przerwą. Tylko przy próbie Marcina Bojarskiego Norbert Witkowski musiał interweniować, wybijając piłkę na róg. Zdecydowaną przewagę miała Arka, ale z jej akcji wynikały tylko rzuty rożne. Z narożnika boiska gdynianie bili piłkę przed przerwą aż dziewięć razy! Najczęściej dośrodkowania zbyt krótko wybijali obrońcy Piasta, a kolejne strzały gospodarzy po rykoszetach przynosiły... rogi. Ttojmiasto.pl (http://sport.trojmiasto.pl/Niezasluzona-porazka-Arka-Gdynia-n32004.html) Redakcja