Widzew Łódź - Miedź Legnica 0:0

Tydzień temu Wojciech Stawowy promieniał wręcz ze szczęścia po remisie z Arką. Tym razem mecz ocenił jako bardzo słaby z obu stron. Widzew ma tę samą przypadłość co Arka - nie wygrywa u siebie. W sobotnim meczu oba zespoły nie stworzyły sobie praktycznie klarownych okazji na gole.

Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2 (Jaroch 8, Cieśliński 73'k, Aleksander 80'k - Surdykowski 28'k, Mąka 58')

Wynik ustalony został w rzutach karnych, które jeden za drugim rozdawał sędzia Pskit. Co ciekawe, do decydującego karnego nie podszedł Cieśliński, który chwilę wcześniej wyrównał stan meczu, ale Aleksander. Obaj spokojnymi strzałami pokonali debiutującego w tym sezonie Małkowskiego.

GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1 (Zganiacz 42' - Kort 73')

Niesamowity tydzień za młodym Dawidem Kortem. Tydzień temu 18 sekund po wejściu zanotował asystę, a teraz potrzebował trzech minut by zapewnić drużynie jeden punkt. Swoją znakomitą passę przerwał Maciej Kowalczyk, co niektórzy wiążą z odesłaniem na trybuny na dwa mecze trenera Przemysława Cecherza. Najbarwniejszy szkoleniowiec I ligi znów nawrzucał swoje sędziom poprzedniego meczu. Jak zwykle w Jaworznie mecz oglądało około 200-300 widzów.

Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:0 (Danielak 22')

W fantastycznym stylu od dna odbił się Chrobry, wygrywając trzeci mecz z rzędu. W I lidze oznacza to z reguły awans o kilkanaście lokat i tak było w przypadku Chrobrego.

GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1 (Adamek 60')

Kolejny raz nie popisał się czeski bramkarz "Gieksy", który zrobił "pusty przelot" przy golu dla Wigier. Padł on po wzorowo, po szybko rozegranej kontrze. Finalizował ją mocno zapomniany Kamil Adamek, a podawał młody Mateusz Żebrowski.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Traore 24'k ' - Mikołajczak 84'k)

Podobnie jak w Grudziądzu, także tutaj o wyniku przesądziły rzuty karne. W barwach Chojniczanki błyszczy ostatnio rumianin Rafał Siemaszko. Tym razem wypracował karnego na wagę remisu.

Dolcan Ząbki - Wisła Płock 0:0

Mistrzowie remisów nie zawiedli i podobnie jak w meczu z Arką osiągnęli bezbramkowy rezultat. Więcej szans bramkowych miała Wisła, która mogła wracać do Płocka z uczuciem niedosytu.

Zagłębie Lubin - Stomil Olsztyn 1:1 (Papadopoulos 55' - Kowal 85')

W 4 minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia główny, po podpowiedzi asystenta, wycofał się z decyzji o podyktowaniu rzutu karnego dla gospodarzy. W 45 minucie sędzia wyrzucił z boiska Borisa Godala, lecz mimo gry w osłabieniu, Zagłębie wyszło po przerwie na prowadzenie. Stomil dopiął jednak swego i wyrównał w samej końcówce. Ponownie autorem ważnej bramki utalentowany Ukrainiec Kowal, ale o regularnym punktowaniu Stomilu przesądza świetnie zorganizowana gra obronna.

TABELA I LIGI, STRZELCY, ASYSTY, ŻÓŁTE KARTKI, CZERWONE KARTKI

Klasyfikacja kanadyjska I ligi:

8. Emil Drozdowicz, Jakub Biskup (Nieciecza)
 7.  Maciej Kowalczyk (GKS Tychy)
6.  Grzegorz Goncerz (GKS Katowice), Wojciech Łobodziński (Miedź), Aleksander Kwiek (Zagłębie)
 5.  Bartłomiej Smuczyński (Nieciecza), Michał Michalec, Damian Piotrowski (Chrobry), Michal Papadopoulos (Zagłębie)
 4.

Krzysztof Kaczmarczyk (Nieciecza), Daniel Mąka (Bytovia), Marcin Kaczmarek (Olimpia), Krystian Wójcik (Pogoń), Marcin Garuch, Daniel Feruga (Miedź), Andrzej Rybski (Chojniczanka), Damian Sędziak (Chrobry)