W dniu wczorajszym państwowy urzędnik, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski na wniosek komendanta wojewódzkiego policji podjął skandaliczną wręcz i kompletnie niezrozumiałą dla społeczeństwa decyzję zamknięcia większości trybun Stadionu Miejskiego w Gdyni na sobotni mecz ze Stomilem Olsztyn. Decyzję tym bardziej absurdalną, gdyż organizator rozgrywek piłkarskich, czyli PZPN, nie znalazł żadnych podstaw do ukarania kibiców czy też naszego klubu. Ponadto decyzja podjęta została dopiero na 3 dni przed meczem, podczas gdy dotyczy ona wydarzeń sprzed prawie 3 tygodni!

Przedstawiamy wybrane cytaty z forum kibiców, które najlepiej oddają stan wzburzenia kibiców Arki:

Dzwonimy jako obywatele Gdyni zatroskani o przyszłość miasta i klubu prosimy o wyjaśnienie nieporozumienia związanego z zamknięciem części stadionu. Zapewne ktoś wprowadził w błąd szanownego Wojewodę (policja), przez to ucierpi region jak i wizerunek pana Wojewody. Na pewno jako człowiek oddany regionowi cofnie pochopną decyzje i ukarze winnych zamieszania. Umawiamy się też na spotkania w celu przedstawienia naszych trosk przez majestatem dostojnego Wojewody tak wypełnimy mu grafik spotkań do świąt.
Następnym razem zanim ktoś wyda pochopną decyzję 3x się zastanowi, bo chyba nikt nie wierzy, że Wojewoda może działać na szkodę swojego regionu??

Tel. (058) 301 40 57;
(058) 301 49 28;
(058) 307 72 11;
(058) 307 72 13

Dzwońcie, wysyłajcie maile! Podpisujcie się pod nimi i oczekujcie odpowiedzi!

każdy ma prawo pytać dlaczego podjęto tą decyzje, niech odczują nasze "niezadowolenie"

Rzecznik Prasowy Wojewody
Roman Nowak

tel.: 58 307 72 32; 58 301 26 32
fax: 58 301 19 47

e-mail: rzecznik@gdansk.uw.gov.pl
sekretariat.wojewody@gdansk.uw.gov.pl

ryszard.stachurski@gdansk.uw.gov.pl

Zadzwoniłem do wojewody, przedstawiłem się z imienia i nazwiska i spokojnie udało mi się wymienić z nim 2 zdania. Niestety chyba zrozumiał ze nie ma racji bo bez podstaw odłożył słuchawkę po 3 pytaniu!

Podał ze decyzję podjął na podstawie art. 34 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. na pytanie dlaczego jest tak różna od decyzji pzpn, ktory jako organizator rozgrywek nie dopatrzył się żadnych uchybień i nie ukarał Arki, powiedział ze na stadionie wyrwano 200 krzesełek i prosze pytać pzpn czemu nie ukarał Arki, po czym gdy zadałem pytanie czy zdaje sobie sprawę ze krzesełka zniszczono jedynie w sektorze gości, a zamknął inne trybuny, zwyczajnie sie rozłączył!

następna osoba niech zada mu pytanie czemu decyzje podjął dopiero na 3 dni przed meczem i na jaki adres odesłać mu zakupione bilety i komu przedstawić poniesione z tego tytułu koszty?

Wysłałem zapytania obywatelskie ze wszystkich możliwych skrzynek pocztowych, oczywiście podpisane

akcja na facebooku też zaliczona, wszyscy znajomi zaproszeni

https://www.facebook.com/events/555962097814480/555983777812312/?notif_t=plan_mall_activity

Ja się pytam kto mi oda 315 euro za bilet lotniczy?

Przecież to uzasadnienie się kupy nie trzyma.... Absurd goni absurd

Masowo zasypać ich telefonami, mailami i sms'ami, ode mnie mail do Urzędu Wojewódzkiego i sms do wojewody, szablon dla leniwych poniżej

"Szanowny Panie wojewodo, decyzja w sprawie zamknięcia trybun stadionu w Gdyni jest posunięciem absurdalnym i nieuzasadnionym żadnymi logicznymi przesłankami. Skrzywdził Pan tysiące osób nie związanych ze sprawą dewastacji sektora gości, wszyscy przecież wiemy, że nikt rozsądny nie uwierzy w brednie, na które powołuje się prowokująca milicja. Przykre i żałosne, że żyjemy w kraju, w którym kaprysy jednostki wpływają na losy niewinnych ludzi odbierając im własne prawa. Mamy nadzieję, że zachowa Pan resztki rozumu i odwoła tą oderwaną od rzeczywistości decyzję, tym samym poprawiając wśród mieszkańców pomorza swój wizerunek, na własne życzenie popsuty. Kibice"

Panowie! Zapamiętajcie tą decyzję do wyborów, trzech kolejnych po sobie. Stachurski były PZPR-owiec obecnie z PO, wojewoda z nadania Tuska. Niech nasza odpowiedź wypełni się przy urnach. Niech nigdy więcej takie indywidua nie zostaną wybrani w wyborach z naszego regionu.Teraz to można sobie jedynie pluc w brodę. Człowiek na szczęście na błędach się uczy i my już ich nie popełniajmy!  

Ważne!

wysyłajmy pisma tradycyjną pocztą opisując je jako SKARGA

Wszystkie skargi w urzędzie muszą być rejestrowane i prowadzone są ich statystyki i w tym przypadku biuro wojewody mocno dostanie po głowie!!

Do dzieła, zwykły znaczek to kilaka zł

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
ul. Okopowa 21/27
80- 810 Gdańsk

Biuro Wojewody

Ale sie zagotowalem! Starsi kibice pamietaja co sie dzialo na ejsmonda jak przyjezdzala legla, pogon czy inna ku... z gdanska. I jakos nikt stadionu nie zamykal a teraz decyzja zapada zza biurka urzedasa? Kompletna bezsilnosc. Nie pomagaja to niech pozwola chociaz krok po kroku brnac do przodu ale widac nie na reke to rudemu. Takie jest widac pojmowanie promocji klubu i miasta przez wojewode. Klub powinnien wystosowac pismo  odnosnie calej sytuacji. To juz straty dla klubu na maksa.

W takich sytuacjach zawsze śmieszą mnie hasła niektórych kibiców "nie róbmy polityki na stadionach". Ta polityka niestety sama interesuje się nami. Czym była też odgórnie zarządzona minuta ciszy dla polityka Mazowieckiego, jeśli nie wchodzeniem z buciorami na stadiony? A Gerarda Cieślika nawet nie uczczono minuta ciszy podczas meczu reprezentacji w piątek.

Możecie sobie zamykać stadiony, jak widać możecie robić co tylko chcecie, ale pamiętajcie że choćbyście nie wiem co zrobili, to i tak nigdy się nas nie pozbędziecie. Nie wiem czy przyjmiecie to do wiadomości i czy to dotrze do waszych pustych łbów, bo jeżeli nie to macie prze*bane hehe. Bez pozdrowień.

Ciąg dalszy nastąpi...