Arka II Gdynia - Polonia Gdańsk 3:1 (Szubert 49' 52', Nalepa 88' - Piątkowski 63')

Arka II: Patryk Kamola - Robert Sulewski, Kamil Juraszek, Michał Marcjanik (46' Radosław Robakowski), Maciej Dampc - Piotr Pietkiewicz, Damian Matys (85' Damian Mosiejko) - Mateusz Szulc (67' Dawid Patelczyk), Michał Nalepa, Michał Jankowski - Łukasz Jamróz (46' Michał Szubert)

Polonia: Sebastian Wojtowicz - Jakub Zgliński, Daniel Skowroński, Łukasz Rusinek, Mateusz Wiącek - Kamil Borkowski, Patryk Pikulski (78' Piotr Gierałtowski), Michał Mikołajczak(58' Radosław Szuba), Adam Kozłowski (58' Kamil Gałkowski), Mariusz Cholewiński (58' Bartlomiej Pietruszka) - Adam Piątkowski

Żółte kartki: Matys, Dampc, Juraszek (Arka II) - Rusinek, Pikulski, Skowroński, Wiącek (Polonia)

Czerwona kartka: Pietkiewicz, 1 min. (Arka II) - Rusinek, 43 min. (Polonia)

90' - Koniec. Arka II wygrywa 3:1 po dwóch bramkach Szuberta i jednej Nalepy. Brawo dla Arkowców za udany występ, oby tak dalej!

90' - Wojtkowicz piąstkuje w... Szuberta. Bohater meczu z problemami podniósł się z murawy.

89' - Powinno być 4:1. Robakowski strzelał po dośrodkowaniu Nalepy z 5. metrów, ale prosto w bramkarza.

88' - 3:1 dla Arki! Patelczyk przechwycił piłkę, rozrzucił na prawo do Nalepy, ten podniósł głowę, zobaczył Szuberta i... strzelił bramkę. Piłka ewidentnie zeszła "Małemu", ale takie bramki zawsze są najładniejsze :)

86' - Super dogranie Sulewskiego, obrońca w ostatniej chwili uprzedza Patelczyka.

85' - Nalepa przytomnie do Szuberta, ten jednak uderza w boczną siatkę. Ostatnie 5 minut przed nami.

81' - Polonia wyszła z szybką kontrą, ale przerwał ją Dampc.

77' - Juraszek doszedł do piłki po dośrodkowaniu z kornera Nalepy, ale nie miał z czego strzelić i złapał ją Wojtowicz.

74' - Arka opanowała sytuację. Trener Witt wciąż pokrzykuje, bo to tylko jednobramkowe prowadzenie.

70' - Wiącek mocnym strzałem z rzutu wolnego postraszył Arkowców. Polonia odżyła po kontaktowej bramce.

67' - Nalepa ofiarnym powrotem blokuje Szubę. Goście bliscy wyrównania w tej akcji.

66' - Szubert przed szansą po dośrodkowaniu Nalepy, ale źle trafił głową w piłkę.

63' - I niestety mamy gol dla gości. Testowany latem przez Arkę Piątkowski mocnym strzałem z 20. metrów przy słupku nie daje szans Kamoli. Szkoda, bo Arka w drugiej połowie zdominowała zupełnie mecz.

61' - Świetna interwencja Kamoli, który wygrywa sam na sam z napastnikiem gości.

59' - Z 40 metrów obok bramki huknął Juraszek.

58' - Po nawałnicy Arki próbowała Polonia. Goście robią potrójną zmianę.

54' - I znów Arka. Szulc zablokowany, ponowił Jankowski, ale bramkarz wyłapuje piłkę tuż przy słupku.

53' - Nie nadążamy z pisaniem. Szubert znów w idealnej sytuacji przed bramką, ale jego strzał zewnętrzną częścią buta minimalnie mija prawy słupek. Kogo, jak kogo, ale "Szubiego" chyba zatrucie nie dotknęło, bo gra niesamowicie.

52' - CO ZA GOL SZUBERTA! Arka prowadzi już 2:0 po niesamowitym trafieniu króla strzelców tej ligi. Najpierw próbował strzelać Szulc, piłka trafiła do Nalepy, ten odegrał na 13. metr, gdzie nabiegał Szubert. Michał atomowym strzałem ściąga pajęczynę z bramki. Świetny początek drugiej poowy.

50' - Kolejna interwencja Juraszka w obronie. Bezbłędny jest dziś ten zawodnik.

49' - SZUBERT! Wejście smoka. Napastnik Arki zgarnia długie podanie, przestawia Skowrońskiego i pięknym strzałem w długi róg wyprowadza Arkę na prowadzenie!

48' - Świetna szansa dla gości. Kamola odbija trudną piłkę, a dobitka Skowrońskiego niecelna.

47' - Jankowski przegrywa bark w bark ze Zglińskim i od bramki Wojtowicz.

46' - Arka rozpoczyna ze zmianami. Na placu gry meldują się Robakowski i Szubert. Jesteśmy ciekawi jak poradzi sobie superszybki napastnik z porozrywaną obroną gości. To piłkarz o zupełnie innym stylu gry niż Jamróz, który zarobił dla Arki odrobienie strat liczebnych.

45' - Akcję gości przecina Juraszek. Bardzo dobre wrażenie robi ten zawodnik w parze z Marcjanikiem. Obaj wygrali w 1. połowie wszystkie pojedynki. Arka wyszła z kontrą, ale Sulewski uderzył niecelnie po akcji z Jamrozem. Do przerwy 0:0.

43' - Brawa dla Jamroza! Świetnie się zastawił, wziął na plecy Rusinka, który nie miał wyjścia, sfaulował go i wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę.

42' - Efektowna i skuteczna interwencja Kamoli po strzale z 25. metrów.

40' - Jamróz zgrał przed polem karnym piętką do Nalepy, na szczęście dla gości strzał "Małego" zablokował Rusinek.

37' - Świetnie ruszył prawą flanką Sulewski, faulem powstrzymał go dopiero Skowroński. Kolejne "żółtko". Dośrodkowanie poszkodowanego, ale Juraszek uderzył zbyt lekko.

31' - Druga znakomita okazja Arki! Szulc ruszył kilkadziesiąt metrów prawym skrzydłem, zagrał idealnie do Nalepy, który z 10. metrów uderzył mocno, ale wprost bramkarza. Szkoda, bo wystarczyło uderzyć przy słupku i byśmy prowadzili.

30' - Nalepa zgrywa do Matysa, ten uderza lewą nogą z 35. metrów, ale daleko obok bramki. Polonia Gdańsk jest bezradna, nie ma pojęcia jak nadgryźć obronę Arki.

24' - Niezbyt ciekawy fragment gry. Arka wiąż skupiona na swojej połowie. Ładnie z kontrą wyszedł Jankowski, ale dał się zablokować Zglińskiemu.

16' - Jamróz marnuje stuprocentową sytuację. Arka mimo gry w osłabieniu mądrze się broni i powinna ukarać właśnie gości.

14' - Żółta kartka dla Rusinka. Sędzia się wahał, ale ostatecznie nie wyjął drugiej czerwonej.

12' - Ładnie z piłką zabrał się Szulc, ale podał niecelnie do wbiegającego na obieg Sulewskiego.

10' - Polonia wymienia piłkę na swojej połowie, Arka w bardzo trudnej sytuacji. Do środowego koła cofnął się Nalepa, przez co z przodu został osamotniony Jamróz.

4' - Ładna akcja Sulewskiego do końca boiska, ale walczący o piłkę Jamróz odpycha i piłka dla gości.

1' - Czerwona kartka dla Pietkiewicza w 51 sekundzie gry. To chyba swoisty rekord. Młody pomocnik Arki na 30. metrze od bramki gości ładuje się sankami w Kozłowskiego i sędzia nie wahał się ani sekundy z usunięciem Pietkiewicza z boiska.

1' - Z trzyminutowym opóźnieniem rozpoczyna Polonia Gdańsk. Trzeba przyznać, że jak na trzecioligowca mają... efektowne stroje. W 40 sekundzie pierwszy celny strzał na bramkę oddał Jamróz.