Nastroje w zespole po przegranej z Wisłą Płock nie są najlepsze. Piłkarze zdają sobie sprawę, że po ich głupich błędach straciliśmy bramki i cenne punkty, ale powinno to być dodatkową motywacją, żeby się zrehabilitować przed gdyńską publicznością. Czy już w meczu z Ruchem Chorzów? Niestety termin tego spotkania nie jest zbyt fortunny i stanowi spory handicap dla klubów ekstraklasy. Mają one tydzień przerwy przed i po meczu, natomiast Arkowcy już w 3 dni po meczu pucharowym, przystąpią do bardzo ważnego meczu ligowego z Flotą Świnoujście, który Arka musi wygrać!

W tej sytuacji wątpliwy jest udział w niedzielnym meczu najbardziej doświadczonych zawodników jak Arkadiusz Aleksander, Tomasz Jarzębowski czy Marcus da Silva. Organizmy tych zawodników regenerują się nieco dłużej i trener Paweł Sikora raczej nie zaryzykuje, zwłaszcza w sytuacji, gdy możliwa jest dogrywka. Szansę powinni otrzymać zawodnicy bliscy gry w pierwszej jedenastce, jak Michał Szubert, Paweł Wojowski, Michał Rzuchowski czy Glauber. Sobotni mecz może stanowić swoisty poligon doświadczalny dla trenera, a dla wymienionych wyżej zawodników idealną okazję by udowodnić swoją przydatność. Ruch w następnej kolejce ekstraklasy zagra Wielkie Derby Śląska i wydaje się, że Jacek Zieliński również nie desygnuje do gry swoich najbardziej wartościowych zawodników. Możemy spodziewać się zatem występu między innymi dobrze znanych w Gdyni Bartosza Brodzińskiego czy Jakuba Kowalskiego.

Jeśli nic nie ulegnie zmianie, piłkarze Arki będą trenować w tym tygodniu codziennie o godzinie 18:00. Przypomnijmy, że dwa najbliższe mecze rozegramy o 18:30, zatem pora treningów jest jak zwykle zbliżona do godziny rozgrywania meczów. Wszystkie treningi w tym tygodniu będą najprawdopodobniej otwarte dla kibiców i mediów. Oczywiście w międzyczasie zawodnicy przejdą odprawy oraz odbędą analizę przegranego meczu w Płocku.