We wczorajszej Panoramie Sport wystąpił trener Arki Gdynia - Paweł Sikora oraz najlepszy strzelec zespołu - Marcus da Silva. Z ciekawostek, trener Sikora ujawnił, że Arka rozważa wypożyczenie Juliena Tadrowskiego, który miałby grać w Gdyni tym razem jako środkowy obrońca. By tak się jednak stało, warunkiem podstawowym jest odejście na wypożyczenie do Puszczy Niepołomice Wallace'a Benevente. Kwestia przyszłości tego zawodnika może rozstrzygnąć się nawet już dzisiaj.

Trener Paweł Sikora:

Pierwsza liga jest ligą bardzo specyficzną, w której każdy może wygrać z każdym. Podstawowym zadaniem na przerwę letnią było zatrzymanie większości składu i to nam się udało. Na pewno dzięki temu będzie łatwiej włączyć się do walki o awans, ale pamiętajmy, że to jest tylko sport. W tabeli wiosny zajęliśmy 2. miejsce, tracąc tylko punkt do Zawiszy, więc ten podstawowy skład trzeba było tylko uzupełnić. Nie mamy może tych doświadczonych zawodników zbyt wielu, ale liczę, że nasza zdolna młodzież się pokaże i będzie ich naciskać.

Marcus da Silva:

Nie boję się konkurencji w ataku. Od początku mówiłem, że chcę zostać w Gdyni i dotrzymałem słowa, podpisując dwuletni kontrakt. Chcę pomóc całej drużynie i trenerowi zdobyć jak najwięcej punktów i awansować do ekstraklasy. Pomoże też nam na pewno Glauber, którego znałem ze wspólnych występów w Brazylii. To dobry zawodnik, który lubi podłączać się do akcji ofensywnych, ma dużo siły i Arka powinna mieć z niego pożytek.