Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:0

Arka: Michał Szromnik - Przemysław Stolc (46' Dawid Kubowicz), Tomasz Jarzębowski (46' Krzysztof Sobieraj), Michał Marcjanik, Glauber (46' Piotr Tomasik) - Mateusz Szulc (46' Marcus da Silva), Piotr Pietkiewicz (46' Radosław Pruchnik), Michał Gałecki (46' Mateusz Szwoch), Marcin Radzewicz (46' Paweł Wojowski) - Tomoko Fujikawa (46' Michał Szubert) - Łukasz Jamróz (46' Arkadiusz Aleksander)

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Maciej Dąbrowski (67' Sebastian Rudol), Wojciech Golla, Przemysław Pietruszka - Bartosz Ława, Maksymilian Rogalski (75' Edi Amndradina)- Jakub Bąk (75' Łukasz Zwoliński), Takafumi Akahoshi, Takuma Murayama - Donald Djousse (63' Tomasz Chałas)

Widzów: 300

90' - Koniec meczu. Szkoda licznych, zmarnowanych sytuacji. Przy minimalnie lepiej nastawionych celownikach Arka mogła ten mecz wygrać nawet dwoma bramkami.

89' - Kolejna stuprocentowa sytuacja Arki. Szwoch odszukał prostopadłym podaniem Aleksandra, ale ten z 7. metrów uderza ponad bramką Pogoni. Szkoda, bo nasz nowy napastnik znajdował się w wybornej sytuacji i w lidze musi takie szanse wykorzystywać.

83' - Znów Arka. Marcus dośrodkował prosto na głowę stojącego na 10. metrze Szuberta, ale ten źle uderzył i łapie Janukiewicz.

81' - Pogoń wyszła z groźną kontrę i piłka minimalnie mija słupek po dograniu Frączczaka. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybija Sobieraj.

79' - Pruchnik strzela z 20 metrów i piłka wypada na rzut rożny. Dogranie Szwocha nieco zbyt niskie.

78' - To musi być bramka! Arka wyszła ze świetną kontrą - Marcus wypuścił Aleksandra, który minął już bramkarza, ale z ostrego kąta nie zdołał dograć do stojącego tuż przed bramką Szuberta. Testowany napastnik mógłby tylko dołożyć nogę, ale piłkę zatrzymał Rudol, który wyrósł jak spod ziemi!

75' - Na boisku pojawił się groźny strzelec - Łukasz Zwoliński.

73' - Kubowicz fauluje pod linią końcową Chałasa. Rzut wolny mądrze rozegrany i była szansa na bramkę dla "Portowców".

72' - Jeszcze raz Tomasik. Tym razem celnie, ale broni pewnie Janukiewicz.

70' - Pogoń po zmianie stron nie ma zupełnie pomysłu na grę. To Arka była zdecydowanie bliżej zdobycia bramki.

69' - Aleksander przytomnie do Tomasika, który ma dziś sporą ochotę na bramkę. Zwiódł Bąka i mocno uderzył z daleka prawą nogą. Niewiele zabrakło.

67' - Dłuższa przerwa spowodowana kontuzją Dąbrowskiego. Zmienia go Rudol.

66' - Tomasik chyba na urlopie ostro trenował rzuty wolne. Całkiem niezły strzał z 30 metrów.

64' - Arka kilkoma podaniami przeniosła grę pod pole karne rywali, ale Szubert nieco zbyt egoistycznie i powstrzymali go obrońcy.

61' - Świetny fragment gry Arki! Aleksander prostopadle do Szuberta, ten poszukał w polu karnym kolegów, ale nadbiegający za akcją Aleksander został zablokowany w ostatniej chwili. Gra żółto-niebieskich po zmianie stron może się bardzo podobać.

60' - Marcus mija rywali jak tyczki przy linii bocznej. Faulem musiał ratować sytuację Rogalski.

59' - Powinno być 1:0! Marcus rozegrał piłkę do Kubowicza, a ten znalazł w polu karnym Aleksandra. Arek z pierwszej piłki odegrał przed "szesnastkę" do Szwocha, który minimalnie chybił.

58' - Rzut wolny dla Arki. Szczęścia spróbował Marcus, niestety strzela wysoko nad bramką.

57' - Ponownie oklaski dla Arkowców! Pruchnik zagrywa prostopadłą piłkę między obrońców do Szuberta, którego powstrzymuje w sytuacji sam na sam odważnym wyjściem Janukiewicz. Najlepsza sytuacja dla nas w tym meczu.

54' - Mecz się zdecydowanie wyrównał, po tym jak na boisku pojawił się silniejszy skład Arki. Arkowcy grają wysoko, zdecydowanie, nie pozwalając "Portowcom" na swobodne rozgrywanie piłki.

52' - Blisko tyleż efektownej, co przypadkowej bramki Wojowskiego. Próbował dośrodkować spod linii bocznej, a piłka omal co nie wpadła za kołnierz Janukiewiczowi.

51' - Janukiewicz w świetnym stylu broni potężny strzał z 30 metrów Aleksandra. Arka w natarciu!

50' - Świetna gra z pierwszej piłki Arkowców w środku pola. Po chwili ostre wejście Kubowicza, którego upomina słownie arbiter.

46' - W składzie Arki pozostali tylko Szromnik i Marcjanik, oprócz nich dziewięciu nowych zawodników. Goście z kolei w tym samym zestawieniu, co rozpoczęli mecz. Pierwszą akcję ofensywną przeprowadził Wojowski. Minął trzech rywali, ale zabrakło mu boiska by dokładnie dośrodkować.

45' - Koniec I połowy. Pogoń zasłużyła na prowadzenie, ale Szromnik dwukrotnie zatrzymał piłkarzy ze Szczecina. Oprócz niego wyróżnić można dobrego w odbiorze piłki Glaubera.

44' - Odważnie ruszył Szulc, stracił, ale ambitnie powalczył o piłkę. Ta trafiła po chwili do Radzewicza, ale powstrzymał go w polu karnym Golla.

43' - Kolejny raz lewą stroną przedarł się Djousse, wycofał spod linii końcowej do Bąka, ale ten uderza zbyt słabo i Szromnik pewnie broni.

40' - Ale interwencja Szromnika! Akahoshi dośrodkował na głowę Dąbrowskiego, którego strzał z 7 metrów odbija w znakomitym stylu bramkarz Arki. Powinno być 0:1.

38' - Frączczak wycofał do Akahoshiego, który huknął jeszcze wyżej niż jego rodak na początku meczu.

36' - Ofiarny odbiór piłki Glaubera, ale akcja Arki skończyła się na niedokładnym przyjęciu Radzewicza.

34' - Radzewicz dośrodkował płasko z kornera, ale piłka zatrzymała się w gąszczu nóg obrońców.

33' - Porównując ten mecz do wtorkowego, tempo gry i emocje są jakieś 3 razy słabsze.

30' - Minutowa przerwa w grze na uzupełnienie płynów.

28' - Kolejna strata Pietkiewicza, ale trzeba mu oddać, że żaden z kolegów nie pokazał się do gry.

26' - Od początku meczu ten sam obraz. Pogoń ma 60-70% posiadania piłki. Ponowienie akcji po rzucie rożnym przyniosło dośrodkowanie Dąbrowskiego, które pewnie wyłapuje Szromnik.

21' - Złe podanie Dąbrowskiego, piłkę przechwytuje Fujikawa, ale mając kilku kolegów dookoła decyduje się na straceńczą akcję i oddaje bardzo słaby strzał z 30 metrów.

19' - Pogoń wyraźnie przewyższa nasz drugi skład kulturą gry, dłużej utrzymując się przy piłce w różnych strefach boiska. Tym razem stratę pod własnym polem karnym zaliczył Gałecki, na szczęście Djousse na spalonym. "Gała" delikatnie mówiąc nie imponuje ostatnio formą i jest wyraźnie słabszy od Nalepy, który nie dostaje szans w pierwszym zespole.

16' - Strata Pietkiewicza w środku pola, przejmuje Ława, odgrywa do lewej strony, ale dośrodkowanie Pietruszki jest zablokowane przez Jarzębowskiego.

15' - Rzut wolny dla Arki po faulu na Szulcu. Żółto-niebiescy wycofują jednak piłkę do obrony.

12' - Tym razem Szromnik interweniuje na przedpolu. Arka w głębokiej defensywie od samego początku.

9' - Dobra minuta upłynęła nim Szromnik wrócił z daleko wykopaną piłką przez Frączczaka. Boczny obrońca Pogoni uderzył obok bramki.

7' - Pogoń zaatakowała lewą stroną. Djousse łatwo minął dwóch Arkowców, ale Murayama nie skorzystał z jego dokładnego dogrania i uderzył wysoko nad bramką.

2' - Pierwszy kontakt z piłką miał bramkarz gości. Piłka po zbyt głębokim dośrodkowaniu Radzewicza wpadła mu jednak prosto w ręce

1' - Rozpoczęliśmy drugi sparingowy mecz Arki tego lata.