20 czerwca jako pierwsi informowaliśmy, że Arkadiusz Aleksander jest blisko Arki i powinien pojawić się niedługo w naszym klubie. Wczoraj Flota Świnoujście poinformowała, że Aleksander skorzystał z zapisu w umowie, że może opuścić Flotę z końcem czerwca jeśli ta nie awansuje do ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że obierze kierunek na drugą stronę Wybrzeża.

Jestem już z Arką praktycznie dogadany, chociaż nie widziałem jeszcze umowy. Do końca czerwca mam ważny kontrakt w Świnoujściu i muszę tutaj trenować, więc w Gdyni pojawię się chyba dopiero 1 lipca. Czy słyszałem o tym, że Arka mierzy w awans do ekstraklasy? Z takim stadionem i kibicami Arka nie ma chyba innego wyjścia...

Arkadiusz Aleksander urodził się 19 kwietnia 1980 roku w Nowym Sączu. Jest wychowankiem tamtejszej Zawady, a pierwsze seniorskie szlify zbierał w Śląsku Wrocław. W wieku 20 lat zadebiutował w ekstraklasie i łącznie rozegrał w niej 94 mecze, zdobywając 15 bramek. Znacznie skuteczniejszy był na drugim froncie i w ekstraklasie Cypru. Na zapleczu ekstraklasy w barwach Sandecji zdobywał w kolejnych sezonach 9, 15 i 16 bramek. Ostatnią rundę spędził w Świnoujściu, trafiając 6 razy do siatki rywali.

Przed rundą wiosenną sezonu 2003/04 trafił do Gdyni, ale w Arce wiodło mu się słabo. W 17 meczach pokonał bramkarzy rywali tylko czterokrotnie, lecz wystarczyło to by odejść do ekstraklasowego Górnika Zabrze. Teraz wraca do naszego miasta po dziewięciu latach i miejmy nadzieję, że spełni nadzieje kibiców Arki. Rywalem Aleksandra do gry na środku ataku może być Jamróz z Korony Kielce.

mazzano