Do przerwy Arka remisuje z Pogonią 0:0. Obie drużyny grają dość asekuracyjnie i nie stworzyły sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Lepsza jest Arka, ale to Pogoń zdobyła... 2 bramki. Najpierw piłkę z autu do bramki wrzucił Porzeziński, a później ze spalonego strzelił Zwoliński. Poniżej relacja ze spotkania.

ARKA - POGOŃ 1:1 (Formella 70' - Zwoliński 76')

Arka: Szromnik - Sulewski, Robakowski (21' Żołnierewicz), Haberka, Stolc - Brzuzy (82' Bębenek), Kwaśnik, Szwoch, Róg (67' Patok) - Słowiński (90' Patelczyk) - Wardziński (60' Formella)

Pogoń: Otocki - Gutowski, Porzeziński, Wyganowski, Murawski - Lewandowski, Rudol (82' Jaroszewicz), Chodorowski (75' Sasin), Pogorzelczyk (60' Majak) - Zwoliński, Neumann (75' Konieczny)

Żółte kartki: Szromnik - Pogorzelczyk, Lewandowski

46' Zaczęliśmy! Druga połowa opóźniona została o 10 minut. W meczu Lech - Zagłębie mieliśmy 7 doliczonych minut ze względu na złamaną nogę. Pechowcowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

48' Dośrodkował Sulewski, na piłkę szli Wardziński i Słowiński, jednak zagranie było minimalnie za wysokie.

49' Głośne "Arka Gol, Arka Gol, Arka Gol!" z narożnika trybuny Olimpijskiej. Mecz ogląda sporo ludzi, minimum 2 tysiące. Piłkarze mogą liczyć na gorące wsparcie i jak na razie radzą sobie bardzo dobrze. Oby tak do końca!

50' Świetna akcja Szwocha, ze Słowińskim i dośrodkowanie tego drugiego wybija na róg w ostatniej chwili Porzeziński!

51' Pomysłowo wykonany róg przez Arką, znów było groźnie!

53' Arka jest przez większość meczu znacznie lepsza, Pogoń liczy tylko na indywidualne akcje Lewandowskiego.

55' Żołnierewicz jest daleki od optymalnej formy, uciekł mu Zwoliński, ale na szczęście za daleko wypuścił sobie piłkę.

57' Indywidualnie Sulewski, akcja ładna, ale strzał koszmarny. Heeeej Arka Gooool!

62' Powalczył Formella, piłka spadła pod nogi Słowińskiego, który jednak po kilkunastometrowym rajdzie nie miał siły na dokładne dośrodkowanie.

64' Gutowski marnuje 100% sytuację. Pogoń skontrowała Arkę, za Gutowskim nie zdążył Sulewski po którego stracie poszła kontra, ale piłkarz gości nie trafił głową z 10 metrów do prawie pustej bramki.

67' Kolejna zmiana w Arce. Schodzi Róg który chwilę wcześniej miał udaną akcję lewym skrzydłem, za niego Filip Patok.

68' Walczyć, trenować, Areczka musi panować!

69' Minutowa przerwa na uzupełnienie płynów. Arka o 20 minut od złota!

70' FORMEEEEELA! Co za bramka! Nieprawdopodobna bramka, coś niewiarygodnego. Formella na 20 metrze nawija obrońce i uderza lewą nogą praktycznie w okienko bramki. GENIALNY STRZAŁ!

74' Po bramce odpalone race i szał na stadionie, coś pięknego :) Faulowany na 30.metrze Szwoch, rzut wolny dla Arki.

76' Niestety, Arkowcy wytrzymali tylko 6 minut z prowadzeniem. Zwoliński wychodzi na sam na sam i pewnie pokonuje Szromnika.

77' Ogromny kocioł pod bramką Pogoni, ostatecznie goście wychodzą obronną ręką i znów są przy piłce.

80' 10 minut do końca, walczyć Arka, walczyć!

82' Ładna akcja Arki, niestety Brzuzy źle trafia w piłkę i daleko od bramki.

84' Formella rewelacyjnie znajduje Słowińskiego, ten jednak z ostrego kąta prosto w wychodzącego Otwockiego.

85' Świetnie powalczył Słowiński, Arka przy piłce!

87' Ładny blok Sulewskiego i od bramki Szromnik. Gramy do końca!

89' Formella po wejściu gra wręcz znakomicie. Każdy jego kontakt z piłką jest udany.

90' Cztery doliczone minuty!

90+3' Czerwona kartka dla Lewandowskiego.

90+4' KONIEC! ARKA MISTRZEM!