tv.Arkowcy.plMecze derbowe, nawet juniorów, posiadają swój ciężar gatunkowy. Dodatkowo na dzisiejsze spotkanie Przybyło sporo kibiców. Działało to na was deprymująco?

Patryk Kuczyński -kapitan drużyny - Na pewno jakiś stres był. Już kilka dni temu dowiedzieliśmy się od kierownika drużyny o dużej mobilizacji wśród kibiców. Myślę, że ich nie zawiedliśmy. Walczyliśmy ambitnie do końca, mimo że to Lechia prowadziła już na początku spotkania dwa zero.


Sprawialiście wrażenie drużyny lepiej przygotowanej fizycznie…

PK – Zgadzam się z tym. Uważam, że prezentowaliśmy się lepiej fizycznie od rywala. Lechia opierała swoją grę na długich podaniach do zawodnika z numerem 11 (strzelca wszystkich goli dla drużyny z Gdańska – przyp. red.). My graliśmy więcej piłką, co pokazuje nawet akcja poprzedzająca podyktowanie rzutu karnego dla nas. Wszystko zagrane na jeden kontakt…


Wszystko mamy nagrane, także będzie można to obejrzeć. W październiku przegraliście w derbach 0-3. Co się zmieniło od tego czasu? Jakie zmiany taktyczne wprowadził trener w porównaniu do tamtego meczu?

PK- Tamten mecz przegraliśmy już w szatni. Z jednej strony wyszliśmy za mało skoncentrowani, a z drugiej zbyt pewni siebie. Dziś zaprezentowaliśmy się dużo lepiej, szkoda tylko ostatniej akcji, bo zwycięstwo było bardzo blisko…

 

Relacja z meczu - http://www.arkowcy.pl/artykul,4681,1,arka-97-w-derbach-na-remis.html