Zwycięstwo z Kolejarzem pozwala zawodnikom z Łęcznej wciąż realnie patrzeć na awans do ekstraklasy.  Dla drużyny ze Stróż to już druga porażka z rzędu i zapewne drużyna będzie walczyła tylko i wyłącznie o środek tabeli.

Bogdanka Łęczna 3:0 Kolejarz Stróże

Bardzo cenne zwycięstwo Gieksy, pozwoliło uciec od strefy spadkowej w której jest Dolcan. Obie drużyny czekają trudne mecze z rywalami z wyższej części tabeli i trudna walka o ligowy byt.

GKS Katowice 3:1 Dolcan Ząbki

Bardzo słaba wiosna bydgoskiego Zawiszy. Walczący o awans do 65 minuty wygrywał już 2:0, ale ostatecznie stracił dwie bramki i jednocześnie pozycję wicelidera rozgrywek 1 ligi.

Zawisza Bydgoszcz 2:2 Flota Świnoujście

Pierwsze stracone punkty Ruchu na wiosnę. U siebie jednak bardzo silny Ruch może bardzo uprzykrzyć marzenia Arki o jakimkolwiek punkcie w Radzionkowie w najbliższą sobotę.

Wisła Płock 2:0 Ruch Radzionków

Mecz mógł "zakończyć" się po 45 minutach, gdyby skuteczność Arki byłaby lepsza, wynik meczu podobny byłby do tego z Elbląga. Niestety zamiast strzelać rywalom, strzelili sami sobie i sami sobie są winni. W Arce brak napastników co może się odbić na coraz trudniejszych spotkaniach w lidze.

Arka Gdynia 1:1 Olimpia Grudziądz

Drugie zwycięstwo w trzech meczach na wiosnę, i Polonii udaje się zbierać ważne punkty by wyjść ze strefy spadkowej. Elblążanie chyba już dwoma nogami w 2 lidze.

Polonia Bytom 3:2 Olimpia Elbląg

Duża niespodzianka w Gliwicach. Piast walczący o awans, mający teoretycznie najłatwiejszy terminarz i mecze u siebie, zaledwie remisuje z walczącymi o 1 ligowy byt Polkowicami. Ciekawostka jest niska frekwencja na stadionie mimo wysokiej pozycji w lidze i nowego stadionu.

Piast Gliwice 1:1 KS Polkowice

Mecz o środek tabeli. W drużynie z Nowego Sącza brak Filipa Burkhardta. W Warcie debiut ligowy Michała Jakóbowksiego który odwdzięcza się golem. Druga z rzędu porażka poznaniaków, i druga z rzędu wygrana Sandecji.

Warta Poznań 1:2 Sandecja Nowy Sącz

Czy ten wynik można uznać za niespodziankę?  Chyba nie, oglądając poprzednie ligowe spotkania obu drużyn. Pogoń nie ta sama z jesieni mimo wzmocnień, a Termalica jeszcze mocniejsza mimo braku wzmocnień.

Pogoń Szczecin 0:2 Termalica Nieciecza