Na mecz ruszyliśmy głównie jednym autokarem w liczbie ponad 50 osób. Na miejscu okazało się, że dzięki kibicom którzy do Łodzi udali się swoimi samochodami na stadionie Budowlanych było nas prawie dwa razy więcej. Każdy kto zapisał się na wyjazd dostał specjalną okolicznościową koszulkę i dzięki temu zaprezentowaliśmy się naprawdę ładnie. 

Na początku meczu zaznaczając swoją obecność odpalamy paręnaście żółtych i niebieskich świec dymnych. Doping trwał całe 80 minut a atmosfera na stadionie była niesamowita. Mimo, iż stadion był wypełniony po brzegi, to i tak nasza grupka była najgłośniejsza. Wielu kibiców gospodarzy było bardzo pozytywnie nastawionych do nas i zaskoczonych naszą liczną obecnością.

W momencie ostatniego gwizdka sędziego staje się jasne, że nasza Arka po raz trzeci w historii zdobywa mistrzostwo kraju. Przez parędziesiąt minut świętowaliśmy razem z rugbistami na murawie przy odpalonych racach, świecach dymnych i różnego rodzaju pirotechnice. 

Podczas powrotu parędziesiąt kilometrów od Łodzi zatrzymujemy się w jednym z zajazdów i prawie półtorej godziny czekamy na naszych Mistrzów. W lokalu odbywało się akurat wesele, no i jak na nas przystało nie obyło się bez symbolicznej „bramy”.
Autokar z zawodnikami został powitany naprawdę niesamowicie, głośne śpiewy razem z zawodnikami trwały przez wiele minut. Po wszystkim prezes Rugby Arki Gdynia zaprosił wszystkich rugbistów oraz kibiców do środka na wspólną obiadokolacje. Każdy mógł normalnie porozmawiać z rugbistami a nawet „uczcić mistrzostwo”.  W Gdyni meldujemy się koło 1.00 w nocy i co ciekawe kierowca autokaru porozwoził kibiców po dzielnicach Gdyni, za co serdecznie dziękujemy.

Rugby jeszcze nie jest aż tak popularne w Polsce jak w innych krajach, ale myślę że i tak w Gdyni nastają coraz lepsze czasy. Podziękowania za nasz kibicowski wyjazd należą się przede wszystkim nie pojedynczym jednostkom, ale  kibicom, którzy byli obecni oraz całemu Klubowi Kibica „Gdyńskie Buldogi’09”, który wraz z władzami Klubu RCAG dopięli wszystko, aby wyjazd był tak niesamowity. 

Rugbiści DZIĘKUJEMY ZA MISTRZA! „Mistrza już mamy, Pucharu też nie oddamy”.

P.S. Z okazji zdobycia mistrzostwa kraju, klub RC Arki Gdynia organizuje niespodziankę, ale więcej informacji na jej temat niebawem.