Lech Poznań - Widzew Łódź

Widzewiacy na sektorze gości zasiedli w świetnej liczbie ok. 2100 osób, wspieranych przez kilkudziesięciu fanów CSKA Moskwa. Niestety, wpuszczanie ich na sektor trwało mozolnie i dopiero w 2 połowie sektor był zapełniony w 100%. Na sektorze wywieszają transparent "Against modern ultras" i odpalają ok. 40 rac, które w większości lecą na murawę i kilka na sąsiednie trybuny Lechitów. 

fot.lechpoznan.net fot.lechpoznan.net

fot.lechpoznan.net fot.lechpoznan.net

fot.fotofanatics.eu fot.fotofanatics.eu

Zagłebie Lubin - Korona Kielce

relacja ocb03.pl Sroga zima na początku grudnia ubiegłego roku nie pozwoliła na rozegranie meczu w pierwotnym terminie, więc na spotkanie z Koroną Kielce przyszło nam poczekać niespełna 3 miesiące dłużej niż to było zaplanowane. Sezon ogórkowy dobiegł końca, wszyscy wyczekiwali zbliżającego się meczu. Dodatkowo niejednego fanatyka Miedziowej Dumy uskrzydliła informacja dzień przed spotkaniem o zmianie formy protestu, a zarazem powrotu dopingu na stadion Zagłębia. Jednak przypominamy wszystkim, że PROTEST TRWA i jest wymierzony w nieudolnych działaczy, NIE PIŁKARZY! W trakcie zimowej przerwy na niektórych portalach internetowych wrzało o podziałach między sympatykami lubińskiej jedenastki, ale podczas spotkania wyraźny daliśmy sygnał, że nic podobnego miejsca nie ma i hasło "Całe Zagłębie zawsze razem!" wykrzyczeliśmy w kierunku kibiców zajmujących pozostałe sektory naszego stadionu. Miejmy nadzieję, że do żadnych zgrzytów więcej nie dojdzie i wszyscy wspólnie zajmiemy się wyganianiem partaczy z naszego klubu. Warto powiedzieć kilka słów na temat samego dopingu, na który przecież każdy z  utęsknieniem czekał tych kilka miesięcy. Niestety przesadnych powodów do dumy mieć nie możemy po naszych popisach wokalnych tego dnia, gdyż mimo kilku dobrych przebłysków doping był raczej przeciętny, a już na pewno stać nas na więcej co niejednokrotnie udowadnialiśmy w przeszłości. Zawiódł trochę dialog pomiędzy "Przodkiem", a pozostałymi trybunami, ale to można zrzucić na kark nie najwyższej tego dnia frekwencji (według spikera na meczu było 5812), oscylującej wokół liczby 6 tysięcy osób. Przypomnieliśmy też "działaczom", że powrót na stadion dopingu wcale nie oznacza zakończenia protestu i na spokojne oglądanie meczów liczyć nie mogą, za to mają pełne prawo spodziewać się kolejnych szykan pod ich adresem, gdyż protestować będziemy aż do skutku. Liczba Korony (około 300) dobra patrząc przez pryzmat odległości dzielącej Kielce od Lubina, ale zważywszy na fakt mobilizowania się od grudnia ubiegłego roku mogło być chyba trochę lepiej. Wywiesili 2 flagi (Korona Kielce, flaga poświęcona Ś.P. Małpie) i od początku dopingowali, jednak słabo było to u nas słyszalne. Chyba tylko przez ich liczbę, bo jak na liczbę którą przyjechali pokazali się całkiem dobrze, jednak mieli też kilka przestojów. Widać jednak było, że temperatura na sektorze gości była wysoka, gdyż w pewnym momencie wyskoczyli "na gołe pudła" i nic sobie nie robiąc z mrozu spędzili tak lwią część pierwszej połowy, żeby w drugiej następnie powtórzyć „gołe pudła” tym razem bawiąc się po całym sektorze. Warto dodać, że mecz odbył się bez obustronnej wymiany "uprzejmości". Piłkarze zremisowali mecz po ambitnej pierwszej i przechodzonej drugiej połowie. Pozdrowienia dla obecnych na meczu Zgodowiczów!

fot.ocb03.pl fot.ocb03.pl

fot.galeria.lubin.pl

Polonia Bytom - GKS Bełchatów

Fatalna frekwencja w Bytomiu - w tym około 200 osób na sektorze gości. Mecz bez większych emocji.

fot.gks.net.plfot.gks.net.pl

Cracovia - Legia Warszawa

Legia na ten mecz wybrała się specjalem w liczbie 687 osób + zgody (50 Zagłębie, 13 Pogoń). Tradycyjnie przy meczu obu drużyn wzajemne "pozdrowienia", dobry doping po obu stronach i oprawy. Legia odpala kilka rac i hukowe petardy, w efekcie czego po meczu jednego fana ukarano 3-letnim zakazem stadionowym oraz 6-oma miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Na meczu obecni fani KSP wieszają fanę dot. K. Deyny z hasłem "Stop pijanym kierowcom".

foto.terazpasy.pl foto.terazpasy.pl

fot.legionisci.comfot.legionisci.com