Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2

W Gliwicach alarm. Piast przegrał z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie i ma przed sobą mecze z Legią Warszawa i Wisłą Kraków. Bardzo słaby mecz zakończony sprawiedliwym wynikiem. Przy bramce na 0:2 błysnął Adrian Mierzejewski, który w pojedynku reprezentantów wkręcił w ziemię Glika. Polonia jedzie w sobotę na kolejny bardzo ważny mecz do Wodzisławia Śląskiego.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1

Przy Konwiktorskiej Legia na farcie wygrywa, bo Jaga pudłuje karnego (Frankowski) i w ostatniej minucie trafia w poprzeczkę (Hermes). Michał Probierz po meczu mówi, że jeśli to ma być promocja ekstraklasy to on gratuluje pomysłodawcom. Ma rację.

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 0:0

W Gdańsku trochę piknikowo, bo bez kibiców gości i emocji na boisku. Lechia też nie trafia karnego (tym razem chyba słusznego), a Polonia ograniczając się do kontr wywozi cenny w sumie remis.

Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 3:2

Mecz kolejki przy Cichej w Chorzowie. Świętujący 90-te urodziny Ruch dokonał rzeczy rzadko w polskiej lidze spotykanej, czyli wygrał przegrywając jeszcze 10 minut przed końcem. Bohaterem meczu młody "Ecik" Janoszka - zdobywca hat-tricka. Dwie asysty 36-letniego Grzyba, obaj pokazali jak ważne są dynamiczne skrzydła. Trener Odry próbował ratować punkty wprowadzeniem Marcina Chmiesta, ale nasz ex-supersnajper nie przełamał trwającej ponad 3 lata passy bez gola w ekstraklasie. Ruch nadal w grze o Europejskie Puchary, Odra na dnie tabeli, już samodzielnie.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0

Bez emocji w Krakowie, przełamanie Brożka i Wisła nadal na czele tabeli, a Śląsk już tylko 5 punktów nad strefą spadkową.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:1

Nasz najbliższy przeciwnik traci kilka minut przed końcem bezcenne punkty po niemalże bilardowej akcji we własnym polu karnym. Wcześniej zdobywa gola z problematycznego karnego. W czasie meczu po zmianie sfochowany Kiełb kopie niemal wszystko co popadnie, atmosfera w Koronie nie jest najlepsza. Z Arką nie zagra Wilk, który dostał 8. żółtą kartkę.