Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk 0:0

Samba, samba i po sambie. Inauguracyjny wiosenny mecz był dokładnie taki jak cała liga: nudny i nieciekawy. Latynosi spod czeskiej granicy nie pokazali nic nadzwyczajnego, cała reszta dostroiła się do ich poziomu i tylko wracający do polskiej ligi Arkadiusz Onyszko potwierdził, że bramkarz jest jak wino. Co najmniej trzy świetne interwencje, w tym kluczowa w ostatniej minucie i zasłużona nominacja do jedenastki kolejki Canal+. Co rzadkie w Wodzisławiu, ciekawiej było na trybunach, bo kibiców Odry było 5000 z oprawą, a i sektor gości został zapełniony przez koalicję Ś-W-L i 10 osób z Piasta Gliwice. Kibice Odry również walczą o nowy stadion: stadion-wodzislaw.pl.

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1:2

Ekstraklasa powróciła na Suche Stawy po kilkunastu latach przerwy i od razu było ciekawie. Cracovia zagrała dobry mecz, ale tylko do 65 minuty. Mocne otwarcie bramką Pawlusińskiego, później czerwona kartka dla Choto i wydawało się, że jest pozamiatane. Nic z tego, bo "Pasy" zamiast wykorzystać jedną z kilku świetnych okazji i podwyższyć (była poprzeczka i słupek) dały sobie wbić z kontry dwie bramki. Takie porażki najbardziej bolą, ale są dobrą nauczką na przyszłość i jak Cracovia wyciągnie dobre wnioski to o utrzymanie bać się nie powinna. Legia, tradycyjnie, w Krakowie się nie pojawiła, natomiast Cracovia zanotowała niezłą frekwencję - 5000. Na meczu kilkanaście osób z Arki.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:0

Żółto-czerwone derby stały pod znakiem tragedii, jaka wydarzyła się na trybunach Areny Kielce. Jeden z kibiców gospodarzy dostał zawału i niestety zmarł. Gospodarze przerwali doping, natomiast mecz trwał w najlepsze. Korona z bardzo udaną oprawą, czym potwierdza, że świetnie potrafi wykorzystać potencjał stadionu i należy do czołówki Ultras w Polsce. Jagiellonia zalicza natomiast bardzo dobry wyjazd, wykorzystując wszystkie wejściówki. Wszyscy goście w jednakowych czapkach z hasłem "pod jednym sztandarem ku victorii". Tego dnia zwycięża jednak Korona 1:0 po bramce byłego piłkarza Jagi - Pavola Stano. Mecz rwany i niezbyt ciekawy.

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:0

Wisły w Bełchatowie około 500, z czego część zostaje za bramą. Przed meczem starcie pod kasami gospodarzy. Na boisku lepsi gospodarze o jedną bramkę, która padła już na samym początku meczu po główce Nowaka. Później szans na zmianę wyniku nie było zbyt wiele, a GKS wygrywa mecz dzięki przejęciu środka boiska przez Rachwała i Cetnarskiego.

Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 0:0

Kolejny dość słaby mecz, w którym więcej emocji było na trybunach. Goście zawitali do Bytomia w 1000 osób, wszyscy z jednakowymi szalikami, ale przeciętnym dopingiem. Polonia z efektowną podwieszaną oprawą, która nie do końca się udała. Na meczu 15 osób z Arki.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 1:1

Pechowy remis naszych przyjaciół, którzy byli przez cały mecz lepsi, ale zabrakło im wykończenia. Bramkę kolejki strzela Łukasz Hanzel po efektownym woleju lewą nogą. Dobry mecz wracającego do formy Pawłowskiego, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Piast wyrównał po ładnej kombinacji Olszara z Wilczkiem i błędzie obrony Zagłębia. Gospodarze młyn przenoszą na przeciwległą trybunę, bo za mecz z Legią mają zamknięty swój sektor. Piast w dobrej jak na siebie liczbie, lecz bez oprawy, w przeciwieństwie do Zagłębia.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 0:3

Słaby mecz z pięknymi bramkami, a w zasadzie podanami Stilicia, który wraca chyba do formy sprzed ponad roku. Polonia wypadła słabo i kto wie czy nie potwierdza się to, co pisano ostatnio o ich trenerze Bakero. Udany debiut Kriwca i powrót do składy Arboledy. W Polonii zadebiutowali Andreu i chilijczyk Cesar, ale tylko ten pierwszy zagral nieźle, widać, że piłka mu nie przeszkadza i to chyba najlepiej wyszkolony technicznie piłkarz w naszej lidzie. Lecha 300, bo tylko tyle biletów daje gościom Polonia.