Arka - FC Ceahlaul 2:2 (Rybaczuk 7' Sakalijew 48' - 71' 79')

Arka: Bledzewski - Kowalski (15' Sokołowski), Szmatiuk, Siebert (46' Brodziński), Bednarek - Rybaczuk (46' Czoska), Mrowiec (46' Budziński), Ława, Bożok - Trytko (46' Sakalijew), Labukas

W 7 minucie meczu wynik otworzył testowany Mikołaj Rybaczuk. W 15 minucie czerwoną kartkę ujrzał Łukasz Kowalski, ale zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami zastąpił go Tomasz Sokołowski i Arka grała nadal w pełnym składzie. Na 2:0 wynik podwyższył 3 minuty po przerwie Bułgar Sakalijew, wykorzystując dośrodkowanie słowackiego lewoskrzydłowego Miroslava Bożoka. Bramki dla Rumunów padły w końcowych 20 minutach meczu.

W drużynie Arki zabrakło Joela Tshibamby i Josepha Mawaye, którzy musieli na kilka dni wylecieć do swoich rodzinnych krajów, aby odebrać wizy zezwalające na pracę w Polsce. Do dyspozycji trenera Pasieki powinni być już na kolejny mecz testowy z Dinamem Bukareszt. Nie zagrają także mający niegroźne urazy Wojciech Wilczyński, Dariusz Ulanowski i Filip Burkhardt.

FC Ceahlaul to klub z miejscowości Piatra Neamţ, 100-tysięcznego miasta z północno-wschodniej Rumunii. Klub powstał w 1919 roku i na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał swoją nazwę, by w latach 80-tych powrócić do tej aktualnej. Nazwa pochodzi od masywu górskiego Ceahlau, który wznosi się ok. 2 tysiące metrów n.p.m. Od roku 1993 klub niemal nieprzerwanie gra w rumuńskiej ekstraklasie, a największy sukces to 4. miejsce w sezonie 99/00. Aktualnie drużyna FC Ceahlaul zajmuje ostatnie miejsce po rundzie jesiennej, ze stratą do 6 punktów do bezpiecznej lokaty. Przydomek klubu to "karpackie niedźwiedzie", a barwy pomarańczowo-czarne. Do tej pory w Turcji FC Ceahlaul rozegrał kilka sparingów, wygrywając z kazachskim FC Zhetysu 4:1 oraz koreańskim FC Gyeongnam 1:0, a także ulegając aż 1:6 Worskli Połtawa i 0:1 chorwackiemu NK Osijek.