19-letni środkowy obrońca ma na koncie 37 rozegranych spotkań w Centralnej Lidze Juniorów. Zanotował tam jedno trafienie. Do pierwszego składu został włączony w końcówce minionej kampanii. Wówczas oglądał mecze z ławki rezerwowych.

cbe88acc_19-letni-kamil-goreckijpg.crdownload

Przed przyjazdem do Gdyni - urodzony w 2005 roku zawodnik - grał w poznańskich klubach (juniorske ekipy Lecha, Warty oraz SKS Poznańska 13 Poznań). Wraz z kolegami wyjechał do Danii na tamtejsze zgrupowanie. Do tej pory w letnich grach kontrolnych pokazuje się z dobrej strony. W sparingu rozgrywanym w Gniewinie Arkowcy przegrywali do przerwy z Linfield 1:2. Po przerwie na boisku zameldował się między innymi Górecki. Nie dość, że żółto-niebiescy nie stracili już ani jednej bramki, to ostatecznie pokaźnie wygrali (5:2).

Wczoraj trener Wojciech Łobodziński zadecydował identycznie. Młody stoper przebywał na murawie przez całą drugą część gry. W pewnej sytuacji uratował drużynę przed stratą gola. Stojąc na linii bramkowej, niemal w ostatnim momencie ofiarnie wystawił nogę, która zablokowała silne uderzenie piłkarza z Viborg FF. Świeżo podpisany kontrakt obowiązuje do 2026 roku.

Zaczął obiecująco, oby TAG dalej, Kamil! Życzymy wielu kapitalnych i niezapomnianych meczów.

Oficjalny serwis poinformował także o przedłużeniu umowy z Januszem Golem. Doświadczony walczak do Arki przybył 2 lata temu - tak jak Górecki. Z miejsca stał się arcyważną postacią w układance. W swych debiutanckich rozgrywkach ligowych zapisał 32 występy, w których do siatki rywali trafił 2 razy. Do owego dorobku dołożył jeszcze 6 asyst.

W poprzedniej edycji zagrał w 23 rywalizacjach. Odpłacił się dwoma trafieniami i asystą. Mniejsza ilość wybiegnięć była spowodowana pechowym urazem, który uniemożliwił mu uczestnictwo w ostatnich decydujących starciach. Na szczęście nasz "pracuś" dochodzi już do siebie. Powinien wkrótce być do dyspozycji szkoleniowca.

Na chwilę obecną może się poszczycić 55 rozegranymi spotkaniami dla Arki. Do tego dochodzi 4-krotne pokonanie golkiperów przeciwnika, i 7 asyst.

38-latek parafował porozumienie, aktualne do końca przyszłego sezonu. Widnieje w nim opcja przedłużenia o następne 12 miesięcy. Janusz, cieszymy się z powodu twojego pozostania. Czekamy na pierwsze od dłuższego czasu minuty.