Jakub Staniszewski wystąpił w reprezentacji Polski U-17 w wygranym 2:1 meczu z Kosowem w ramach turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zapewnili sobie awans na turniej finałowy, który za miesiąc odbędzie się w Izraelu.

Podopieczni Dariusza Gęsiora konfrontacją w Colle di Val d'Elsa z piłkarzami z Bałkanów kończyli II rundę eliminacji mistrzostw Europy. Do awansu na turniej finałowy potrzebowali swojego zwycięstwa i braku triumfu Ukrainą nad Włochami. Oba warunki zostały we wtorek spełnione. Młodzi Polacy wygrali 2:1 po trafieniach Kacpra Śmiglewskiego z Polonii Warszawa i Kacpra Terleckiego z Zagłębia Lubin. Staniszewski, który jest dla trenera Gęsiora zawodnikiem pierwszego wyboru, znów rozegrał pełne 90 minut. Wobec porażki Ukrainy z Włochami 1:3 stało się jasne, że biało-czerwoni za miesiąc zagrają na boiskach Izraela. Swój udział w tym sukcesie ma też drugi z powołanych Arkowców, Marcel Szymański, który znajdował się w kadrze meczowej na wszystkie trzy pojedynki turnieju eliminacyjnego i rozegrał 12 minut w spotkaniu Polaków z Włochami.

Gratulujemy Jakubowi oraz Marcelowi awansu i życzymy powołania na turniej finałowy!