Jakub Staniszewski i Marcel Szymański zanotowali występy w reprezentacji Polski U-17 w przegranym 0:1 meczu z Włochami w ramach turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni starciem w Sienie z gospodarzami otwierali turniej, który zadecyduje o rozdysponowaniu biletów na finały mistrzostw Europy do lat 17, które w maju odbędą się w Izraelu. Podopiecznym Dariusza Gęsiora nie udało się jednak zainaugurować rywalizacji w sposób efektywny. Na Stadio Artemio Franchi polegli 0:1 po bramce samobójczej Dawida Zięby z Lecha Poznań w 48. minucie spotkania. Staniszewski wybiegł na murawę w pierwszej jedenastce i w 78. minucie został zastąpiony przez Patryka Rychlika z FASE Szczecin, natomiast Szymański w tej samej minucie zmienił Ziębę. W kolejnym meczu młodzi Polacy zmierzą się z Ukrainą, która dziś wygrała z Kosowem 2:0. Początek tej konfrontacji w sobotę o 12:00. Zespoły biorące udział w II rundzie eliminacji są podzielone na osiem grup, po cztery drużyny w każdej. Do mistrzostw Europy awansują zwycięzcy grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie w grupie.

Młodym Arkowcom gratulujemy kolejnych minut w narodowych barwach i życzymy powodzenia w dalszej fazie turnieju!