Juliusz Letniowski i Maciej Rosołek po wypożyczeniach do Arki wracają do klubów, z którymi wiążą ich dłuższe kontrakty. 23-letni środkowy pomocnik w nowym sezonie znów będzie piłkarzem Lecha Poznań, a 19-letni napastnik - Legii Warszawa.

Letniowski trafił do Gdyni przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. W żółto-niebieskich barwach zadebiutował 23 sierpnia w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski z Górnikiem Polkowice. Arka wygrała na Dolnym Śląsku 5:0, a urodzony w Gdańsku piłkarz rozegrał 77 minut i strzelił dwa gole. Ten wyczyn powtórzył pięć dni później podczas inauguracji rozgrywek I ligi z GKS-em Jastrzębie w potyczce zakończonej rezultatem 4:0 dla gdynian. Po raz ostatni w koszulce Arki Letniowski wystąpił 16 czerwca w przegranym 0:1 barażu z ŁKS-em Łódź, gdy przebywał na murawie przez pełne 90 minut. Łącznie podczas przygody w Gdyni zanotował 26 meczów, 12 goli, 5 asyst, 10 żółtych kartek i 1 czerwoną (w jesiennym starciu z Puszczą Niepołomice). Miejsce 23-latka w podstawowym składzie żółto-niebieskich w nowym sezonie prawdopodobnie zajmie Hubert Adamczyk.

Rosołek znalazł się nad morzem w czasie przerwy zimowej, a jego wypożyczenie miało dotyczyć następnego półrocza. Po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu wystąpił 16 lutego w rywalizacji 1/8 finału Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna. Podopieczni Dariusza Marca zwyciężyli 2:1, a ,,Rosi" grał w pełnym wymiarze czasowym i zanotował asystę przy bramce Adama Dei. Dziesięć dni później 19-latek wybiegł w podstawowym składzie na otwierającą rundę wiosenną w I lidze konfrontację z GKS-em Jastrzębie. Rozegrał pełne 90 minut, a w 12. minucie strzelił zwycięskiego gola dla żółto-niebieskich. Analogicznie jak Letniowski, również wychowanek Pogoni Siedlce pożegnał się z gdyńską publicznością w przegranym 0:1 barażu z Łódzkim Klubem Sportowym, gdy znajdował się na boisku na dystansie całego meczu. Jego finalny bilans w barwach Arki to 21 spotkań, 11 bramek, 2 asysty i 2 żółte kartki. W potyczce 28. kolejki I ligi z Sandecją Nowy Sącz ustrzelił hat-tricka, a drużyna zwyciężyła 3:0.

Dziękujemy zawodnikom za grę dla Arki i życzymy powodzenia w dalszej karierze.