19-letni Mateusz Stępień przedłużył kontrakt z Arką. Dotychczasowa umowa napastnika mogącego również występować na boku pomocy obowiązywała do 31 grudnia 2021 r. Nowy dokument wiąże młodego gracza z naszym klubem co najmniej półtora roku dłużej, do 30 czerwca 2023 r., i zawiera opcję przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Stępień jest wychowankiem Orlików Jezierzyce, z których w wieku 14 lat trafił do Arki. Po przebyciu kolejnych szczebli juniorskich i młodzieżowych, 30 marca 2019 r. zadebiutował w pierwszym zespole, zmieniając Macieja Jankowskiego w 89. minucie przegranego 0:2 meczu Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław na własnym boisku za kadencji Zbigniewa Smółki. Miał wówczas 17 lat i 46 dni. Potem zaliczył jeszcze jeden epizod w seniorskiej piłce, 14 września 2019 r. zastępując na placu gry Jana Łosia w 65. minucie wyjazdowej potyczki z Rakowem Częstochowa, również przegranej 0:2 (szkoleniowcem żółto-niebieskich był wtedy Jacek Zieliński). W tym sezonie 19-latek rozegrał 12 meczów w rezerwach Arki na poziomie IV ligi, strzelając w nich 11 goli i oglądając 4 żółte kartki. Do tego dorobku dołożył też 4 bramki w Regionalnym Pucharze Polski i asystę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W przeszłości napastnik był powoływany na konsultacje szkoleniowe do reprezentacji Polski do lat 16 i 17. W tej drugiej zaliczył nawet debiut, wchodząc na boisko w 60. minucie przegranego 0:1 meczu towarzyskiego z Irlandią w Marbelli.

Gratulujemy nowej umowy i życzymy jak najwięcej występów w pierwszym zespole.