Arka znajduje się w gronie klubów zainteresowanych sprowadzeniem z Górnika Polkowice 24-letniego napastnika Michała Bednarskiego, który w tym sezonie II ligi strzelił do tej pory 20 goli.

Michał Bednarski całą dotychczasową karierę spędził na Dolnym Śląsku. Jest wychowankiem UKS SP Głogów, z którego szybko trafił do innego klubu z tego miasta - Chrobrego. Tam przez siedem lat współpracował z dzisiejszym trenerem Arki Ireneuszem Mamrotem. W seniorskiej piłce zadebiutował w wieku 16 lat, wchodząc na boisko w 83. minucie domowego meczu Chrobrego z Chojniczanką, który jego drużyna przegrała 0:2. W dwóch pierwszych sezonach w II lidze notował jednak jedynie po dwa występy. Więcej pograł już po awansie głogowian do I ligi - w sezonie 2014/2015 pojawiał się na boisku 10-krotnie, strzelił też pierwszego gola w swojej przygodzie z poważną piłką, kiedy pokonał bramkarza Miedzi Legnica w ostatniej kolejce rozgrywek, a Chrobry zwyciężył 3:1. Wciąż jednak nie można było mówić o przełomie w karierze Bednarskiego - przez kolejne 1,5 roku na poziomie I ligi grał bardzo mało. Przed rundą wiosenną kampanii 2016/2017 został więc wypożyczony do III-ligowego wówczas Górnika Polkowice. Dwie klasy rozgrywkowe niżej zdał egzamin - w 17 spotkaniach zdobył 13 bramek. Nie wystarczyło to jednak na przedłużenie kontraktu z Chrobrym. Po wygaśnięciu umowy z klubem z Głogowa napastnik przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Polkowic. W Górniku przymierzany do Arki zawodnik odnalazł się jak ryba w wodzie. Co prawda jeszcze w sezonie 2017/2018 skończył rozgrywki z 4 trafieniami w 16 meczach, ale już w kolejnym świętował awans do II ligi, do którego przyłożył się, 6-krotnie pokonując bramkarzy rywali w 21 występach. Jednak prawdziwa eksplozja talentu Bednarskiego nastąpiła w bieżącej kampanii. Na szczeblu II ligi napastnik w 24 meczach strzelił dotychczas 20 goli i zaliczył 4 asysty. Na ten dorobek składa się choćby hat-trick w meczu u siebie ze Skrą Częstochowa, wygranym 4:1, czy cztery bramki w wyjazdowej potyczce z Elaną Toruń, zakończonym triumfem w takim samym stosunku. 24-latek jest bardzo ważnym ogniwem zespołu z Polkowic, który jako beniaminek spisuje się w II lidze bardzo solidnie i w tym momencie plasuje się na 8. miejscu w tabeli.

Na korzyść Bednarskiego zdecydowanie przemawia postęp, jaki zrobił w ostatnim roku. Do tego wchodzi obecnie w najlepszy wiek dla piłkarza. Trener Mamrot doskonale zna napastnika, z którym współpracował w Głogowie przez wiele lat. Należy jednak pamiętać, że po tak błyskotliwym sezonie, jaki rozgrywa piłkarz, na jego usługi z pewnością znajdzie się więcej chętnych, a Arka nie będzie jedynym kandydatem do pozyskania 24-latka.