Drugi gol w sezonie Norberta Hołtyna i czerwona kartka Krzysztofa Krakowiaka stanowią najważniejsze punkty w kolejnym raporcie z występów zawodników wypożyczonych z Arki do niższych lig.

I liga

Olimpia Grudziądz w starciu ze Stalą Mielec poległa na wyjeździe 0:2. Bartosz Nowicki nie grał. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył były piłkarz Arki Grzegorz Tomasiewicz.

II liga

Drugiego gola w czwartym meczu strzelił Norbert Hołtyn. 21-letni napastnik tym razem znalazł drogę do siatki Stali Stalowa Wola, a jego Bytovia wygrała to spotkanie 4:1. Hołtyn przebywał na boisku do 73. minuty, Fabian Lengiewicz znów nie otrzymał szansy na występ.

Minorowe nastroje panują w Wejherowie. Gryf po domowej porażce 0:3 z Resovią Rzeszów spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. 90 minut w barwach ekipy Łukasza Kowalskiego rozegrał Mariusz Sławek, w 73. minucie zmieniony został Maksymilian Hebel, a od początku drugiej połowy występował Jakub Pek. Szymon Nowicki leczy uraz.

Oskar Ryk wybiegł w pierwszym składzie Olimpii Elbląg na potyczkę z łódzkim Widzewem, ale został zmieniony w przerwie. Na debiut w barwach elblążan wciąż czeka Michał Bednarski. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

III liga

Na czwartym poziomie rozgrywkowym odbyły się w minionym tygodniu dwie kolejki – jedna w czwartek, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a druga w niedzielę. Częstotliwość rozgrywania meczów nie pomaga w zdobyciu choćby punktu Bałtykowi Gdynia, który najpierw przegrał z Chemikiem Police w delegacji 0:1, a następnie poległ na własnym boisku w starciu z KKS-em Kalisz 1:2. W obu pojedynkach w pełnym wymiarze czasowym zaprezentował się Mateusz Gułajski, a z powodu urazu pauzował Mateusz Węsierski.

KP Starogard Gdański w czwartek wywiózł trzy punkty z Kołobrzegu po ograniu Kotwicy 2:0, a w niedzielę musiał na własnym boisku uznać wyższość Jaroty Jarocin, przegrywając 0:1. W obu starciach w pierwszym składzie ekipy ze Starogardu wybiegał Krzysztof Krakowiak. W Kołobrzegu opuścił boisko w doliczonym czasie gry po obejrzeniu czerwonej kartki w konsekwencji dwóch żółtych. Przeciwko Jarocie zaliczył już cały mecz.

Michał Molenda stracił miejsce w bramce Raduni Stężyca. Z 18-latkiem na ławce rezerwowych zespół z Kaszub zremisował u siebie ze Świtem Skolwin 0:0 i wygrał w Janikowie z miejscową Unią 1:0.