Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok

Inauguracja sezonu 2019/2020 wypadła bardzo przyzwoicie pod względem frekwencji, bo każde przekroczenie „dychy” zawsze cieszy. Niestety, na boisku nie wyglądało to już tak jak powinno i nowe rozgrywki zaczynamy od wysokiej porażki. Duża część kibiców tego dnia miała na sobie żółto-niebieskie pasiaki, wydane z okazji 90-lecia klubu, co dało na pewno fajny efekt. Na Górce zawisły dwa transparenty – pierwszy ze słowami wsparcia dla przyjaciół z Wałbrzycha, natomiast drugi odnoszący się do ekipy zza miedzy. Ponadto w centralnej części Torów pojawił się trans z pozdrowieniami dla naszych kibiców. W sektorze gości tego dnia zasiadło 139 fanów Jagi z 1 flagą.

Pogoń Szczecin – Arka Gdynia

Obecnie trwa przebudowa stadionu w Szczecinie, a co za tym idzie – kibice gości nie są wpuszczani na obiekt.

Gryf Wejherowo – Widzew Łódź

Na spotkaniu II ligi w Wejherowie obecnych było kilkudziesięciu Arkowców. Na Wzgórze Wolności zawitali bezpośrednio po turnieju kibiców w Rumi, w którym udział wzięło ponad 20 drużyn. Gryf zapełnił całą trybunę – na stadionie obecna była również delegacji sympatyków Gwardii Koszalin. Gospodarze zaprezentowali oprawę „Lata walk, wyjazdów, zwycięstw i klęsk – wszystko to dla Ciebie Arko”, odpalając przy tym race, stroboskopy i wulkany. Widzew określił się na 250 osób – tradycyjnie już wszyscy nie mogli wejść na sektor i po przerwie główna grupa opuściła okolice stadionu. W dniu meczu goście tracą kilka barw na rzecz Arki.

Arka Gdynia – Korona Kielce

Podobnie jak pierwszy mecz w tym sezonie z Jagiellonią, tak i starcie z Koroną Kielce zostało rozegrane w piątek o godzinie 18:00 i otwierało ligową kolejkę. Tym razem frekwencja wyniosła niespełna 7 500 osób, które było świadkami nieco lepszego spotkania w wykonaniu Żółto-niebieskich (niestety, tylko zremisowanego). Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zaintonowany został hymn Polski, zakończony po odśpiewaniu wszystkich zwrotek. Z trybun poleciał okrzyk „cześć i chwała bohaterom” a na płocie został zawieszony transparent „Powstańcy – Arka o Was pamięta”. Rozpoczęcie dopingu dla Żółto-niebieskich poprzedziła minuta ciszy dla śp. Roliego – fanatyka Arki z Redy - ultrasa, który 6 sierpnia 2016 roku zginął w wypadku samochodowym, mając niespełna 19 lat. Gdynię tego dnia odwiedzili przedstawiciele naszych zgód - Zagłębia Lubin, a także KSZO, Górnika Wałbrzych i Polonii Bytom, których flagi widniały na Górce. Oprócz tego, swoje miejsce na Torach znalazł transparent adresowany do byłego trenera Arki i jego rodziny - „Leszek – jesteśmy z Wami”. Przyjezdni na sektorze pojawili się w okolicach 20. minuty – prawdopodobnie nie widzieli chwilę wcześniej zdobytej bramki przez swój zespół i przez pewien czas prowadzili doping. Po przerwie nie byli już tak rozśpiewani – ich liczba to 75 osób. Wyrównujące trafienie w drugiej połowie, kolejne okazje i widoczna przewaga podgrzała nieco atmosferę w naszych szeregach, ale niewiele to dało i wciąż czekamy na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.