Cztery żółte kartki obejrzeli w miniony weekend zawodnicy wypożyczeni z Arki do klubów niższych lig. Zapraszamy na cotygodniowy raport.

I liga

Maksymilian Hebel w trzecim meczu Bytovii z rzędu wyszedł w pierwszej jedenastce zespołu z Kaszub. Rozegrał 59 minut przeciwko pewnie zmierzającemu do Ekstraklasy Rakowowi Częstochowa, obejrzał szóstą żółtą kartkę w sezonie i został zmieniony przez Filipa Burkhardta. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, dla bytowian to już dwudziesty pierwszy pojedynek z rzędu bez zwycięstwa.

Po czterech starciach bez triumfu trzy punkty zainkasował z kolei Chrobry Głogów, który wygrał w Olsztynie ze Stomilem 2:0. Wypożyczeni Arkowcy nie wystąpili jednak w tym widowisku. Oskar Repka pauzował za czwarty żółty kartonik, a Jakub BachSzymon Nowicki pozostali poza orbitą zainteresowań Grzegorza Nicińskiego.

Michał Żebrakowski wszedł na plac gry na ostatnie 20 minut potyczki Warty Poznań z GKS-em Jastrzębie. 22-letni napastnik nie odmienił jednak losów meczu, zakończonego bezbramkowym remisem.

II liga

Wejherowski Gryf po porażce 1:3 w Bełchatowie z GKS-em wrócił do strefy spadkowej. Cały mecz w barwach gości rozegrał Mateusz Węsierski, który został ukarany trzecim żółtym kartonikiem w rozgrywkach II ligi w tym sezonie. Oskar Ryk zameldował się na murawie w 82. minucie, z kolei Oskar Sikorski nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Kolejne 90 minut w szeregach Olimpii Elbląg zanotował Bartosz Nowicki, który otrzymał także indywidualne napomnienie w postaci żółtej kartki. Jego zespół wygrał u siebie ze Zniczem Pruszków 1:0.

Mikołaj Gabor wszedł na boisko w 66. minucie domowej potyczki ze Stalą Stalowa Wola, która zakończyła się triumfem jego ekipy 2:0.

Także 2:0 wygrał w minionej kolejce Radomiak Radom. W wiktorii nad Elaną Toruń miał udział Jakub Wawszczyk, który oprócz występu w pełnym wymiarze czasowym wyróżnił się też ósmym żółtym kartonikiem w sezonie, co oznacza pauzę w hitowym meczu następnej kolejki, w którym radomianie zmierzą się w delegacji z Widzewem Łódź.

III liga

Chemik Bydgoszcz przegrał na własnym boisku z KP Starogard Gdański 0:3. Szymon Więckowicz rozegrał 90 minut w bramce gospodarzy, z kolei wśród gości przez całe spotkanie na placu gry przebywał Maciej Kozakowski. Krzysztof Krakowiak tym razem nie grał.

Radunia Stężyca otrzymała walkower za zaplanowany na tę kolejkę mecz wyjazdowy z Wdą Świecie, która wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Okazji do zaprezentowania się nie miał więc Adrian Polański. Siłą rzeczy i tak nie zagrałby wciąż kontuzjowany Jakub Kłosowski.