Pavels Steinbors pojawił się na boisku w wyjściowym składzie reprezentacji Łotwy i rozegrał 90 minut w meczu przeciwko Polsce na Stadionie Narodowym. Łotysze przegrali 0:2. Dla bramkarza Arki był to drugi z rzędu występ w narodowej reprezentacji, po tym jak w czwartek wszedł na boisko z ławki rezerwowych w meczu z Macedonią Północną.

W meczu z Polską Pavels popisał się pięcioma dobrymi interwencjami, przez długi czas utrzymując dla swojej drużyny bezbramkowy remis. W 26. minucie Steinbors odbił uderzenie Roberta Lewandowskiego w sytuacji sam na sam. Na początku drugiej połowy nie dał się zaskoczyć przy strzale Kamila Grosickiego w krótki róg bramki. W 53. minucie bramkarz Arki obronił strzał głową Krzysztofa Piątka. Dziewięć minut później na raty obronił drugie uderzenie Grosickiego. W 85. minucie musnął piłkę po fatalnym uderzeniu Przemysława Frankowskiego z kilku metrów. Dopiero w ostatnim kwadransie gry pokonywali go po strzałach głową Robert Lewandowski i Kamil Glik.

Steinbors ma na koncie 6 spotkań w barwach Łotwy. Mecz z Polską był dal niego jednocześnie drugim występem w meczu o punkty, a pierwszym, w którym wystąpił od pierwszej minuty.