Wałbrzych to miasto, w którym świętują awans do III ligi. Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na wyjeździe Ślęzę Wrocław 1:0 i zapewnili sobie awans do wyższej ligi. Na mecz ten trener Górnika wystawił skład bez czterech piłkarzy z podstawowego składu, którzy musieli pauzować z powodu drobnych urazów. W pierwszej połowie nie było żadnych bramek, ale było dużo dogodnych sytuacji dla obu drużyn. Pierwszy i ostatni gol w tym meczu padł na 5 minut przed doliczonym czasem gry. Po dobrym zacentrowaniu przez swojego kolegę z drużyny Moszyka strzelił z główki dając zwycięstwo Górnikowi.
Meczu tego na żywo niestety nie mogli zobaczyć kibice przyjezdnych, ponieważ na klub została nałożona kara do końca sezonu.