Arka Gdynia - FK Makedonija Gjorcze Petrow 2:1 (Zbozień, Janota - ?)

Czwartek to dzień dwóch ostatnich gier kontrolnych w Turcji, z której w najbliższą niedzielę Arkowcy wrócą do kraju. W pierwszym z zaplanowanych sparingów Arka mierzyła się z macedońską Makedoniją Gjorcze Petrow. Mecz był zamknięty dla publiczności, nie poznaliśmy więc składów obu zespołów i pełnego przebiegu meczu. Trener Zbigniew Smółka w krótkim filmie na klubowym Facebooku tłumaczył taką decyzję chęcią przetestowania wariantów taktycznych i rozwiązań dotyczących m.in. stałych fragmentów już w kontekście ligowego meczu z Koroną Kielce.

Do przerwy Arkowcy remisowali 1:1. Gol dla rywali był jednocześnie pierwszą bramką straconą przez Arkę w dotychczasowych meczach rozegranych w kompleksie w Kargicak. Po przerwie jednak żółto-niebiescy zdobyli bramkę na wagę już trzeciego z rzędu zwycięstwa w trakcie zimowych przygotowań. Do bramki Makedoniji trafiali Damian Zbozień i Michał Janota.

O 15:00 ostatni mecz kontrolny - Arkowcy zmierzą się z Szachtiorem Karaganda z Kazachstanu.