Ostatnią kolejkę ligową w 2018 r. rozegrali trzecioligowcy, przedostatnią – gracze I i II ligi. Zapraszamy do rzucenia okiem, jak w tej serii gier radzili sobie wypożyczeni Arkowcy.

I liga

W minionej kolejce mogło dojść do bezpośredniego pojedynku Maksymiliana HeblaMateuszem Węsierskim. Mogło, ale nie doszło, bowiem wypożyczeni Arkowcy pozostali poza składami swoich drużyn. Bytovia podzieliła się punktami z Garbarnią po remisie 1:1.

Grzegorz Niciński tym razem skorzystał ze wszystkich trzech piłkarzy wypożyczonych z Arki do Chrobrego. Oskar Repka rozegrał pełne 90 minut i obejrzał drugą żółtą kartkę w sezonie ligowym, a Szymon Nowicki w przerwie zmienił Jakuba Bacha. Głogowianie polegli jednak w starciu z Sandecją w Nowym Sączu 0:1.

II liga

W ostatnim w 2018 roku meczu w Wejherowie Gryf ograł Resovię 1:0. Kolejne minuty zebrali Oskar Sikorski (zmieniony w 76. minucie) i Oskar Ryk (zastąpiony pięć minut później). Szymon Więckowicz pozostał poza składem.

Bartosz Nowicki po raz kolejny wyszedł w pierwszej jedenastce Olimpii Elbląg, rozegrał 82 minuty, w czasie których zaliczył jeszcze żółty kartonik, po czym został zluzowany. Jego zespół uratował remis 1:1 z Pogonią Siedlce u siebie strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Po raz pierwszy w sezonie w wyjściowym składzie Olimpii Grudziądz znalazł się za to Mikołaj Gabor. Nie uchronił on jednak gospodarzy potyczki z Siarką Tarnobrzeg przed niespodziewaną porażką 2:3, a w 85. minucie zjechał do bazy.

Jakub Wawszczyk w przerwie wyjazdowego meczu Radomiaka z GKS-em Bełchatów zmienił testowanego kiedyś w Arce Damiana Jakubika. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

III liga

Chemik Bydgoszcz, bez udziału Doriana Affelda, pożegnał się ze swoimi kibicami przegraną ze Świtem Skolwin 1:3. Drużyna 19-letniego pomocnika przezimuje w strefie spadkowej.

Z kolei KP Starogard Gdański w ostatnim meczu w roku uporał się z jarocińskim Jarotą wygrywając u siebie 3:1. Maciej Kozakowski podsumował dobrą rundę w swoim wykonaniu występem w pełnym wymiarze czasowym, a Krzysztof Krakowiak otrzymał szansę gry w 82. minucie. Podopieczni Łukasza Kowalskiego przerwę zimową spędzą na 6. miejscu w tabeli.

Dwie pozycje wyżej plasuje się Radunia Stężyca, która na pożegnanie z trzecioligową jesienią zgarnęła komplet punktów za triumf z Polonią Środa Wielkopolska w delegacji 3:2. Jakub Kłosowski w 60. minucie został zastąpiony przez Adriana Polańskiego.