W pierwszym sparingowym spotkaniu rozegranym w trakcie obozu w Turcji zabrakło łącznie siedmiu zawodników Arki, którzy znajdują się na zgrupowaniu w Antalyi. W spotkaniu z FC Botosani nie wystąpili Antoni Łukasiewicz, Krzysztof PilarzRafał Siemaszko. Jak informuje strona oficjalna Arki, wszyscy trzej dostali wolne, by nie ryzykować odnowienia kontuzji z jakimi zmagali się w ostatnim czasie. Podobnie wygląda sytuacja Yannicka SambeiPavelsa Steinborsa, którzy trenują z zespołem, ale w meczu testowym jeszcze nie zagrali.

Z kolei dolegliwości zgłosili Krzysztof SobierajMarcus da Silva. Uraz tego drugiego ma zostać dopiero zdiagnozowany. Ich także zabrakło na boisku w trakcie wygranej 2:0 z 5. drużyną rumuńskiej ekstraklasy. Przypomnijmy, że z powodu rehabilitacji po urazie kręgosłupa do Turcji nie poleciał Adam Danch.

Absencje wyżej wymienionych zawodników są szansą na pokazanie się dla pozostałych. W meczu z Botosani 90 minut w bramce rozegrał Szymon Więckowicz i zachował czyste konto. W drugiej połowie na boisku pojawili się młodzi Jan Łoś i Bartosz Nowicki. Zwłaszcza ten pierwszy był widoczny na lewej stronie pomocy, sprawiając sporo problemów rywalom i próbując indywidualnej gry. Brak Sobieraja i Dancha zmusza Leszka Ojrzyńskiego do stawiania w środku obrony na Dawida Sołdeckiego, który jesienią bardzo dobrze spisywał się w drugiej linii.